Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Katedra Polowa Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Długa 13/15, Warszawa, Polska

W niedzielę, 14:00 - 15:30

26 maja 2024

Bezpłatne

Program obejmuje arie z oratoriów i oper doby baroku oraz romantyzmu, skomponowane przez wybitnych twórców minionych epok. Każdy utwór stanowi swoisty przystanek, zaś muzyka, nasycona emocjami i duchowością, staje się przewodnikiem po historii blisko 3,5 tysiąca lat, prowadząc widzów przez wzruszające opowieści o poświęceniu, wierze, nadziei i miłości.

Reklama

Fundacja Polonia Union oraz Ordynariat Polowy Wojska Polskiego wraz z partnerami: Muzeum Niepodległości w Warszawie, Izbą Przemysłowo-Handlową Polska-Azja zapraszają na wydarzenie Biblijna Podróż z Muzyką VERBUM VIVAT. 

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wartości chrześcijańskie stanowią trzon tożsamości narodu polskiego. Jawią się one jako nośnik narodowej kultury, ostoja polskiej historii, orędownik prawdy i pokoju.

Podróż z muzyką VERBUM VIVAT to wydarzenie, które przenosi słuchaczy w czasie i przestrzeni, łącząc przesłanie biblijne z pięknem muzyki.

Podniosły charakter muzyki, przeplatany prowadzeniem potęguje emocje i ożywia przekaz Słowa. Słuchacze zanurzając się w harmonii dźwięków odkrywają głębsze znaczenie wersetów, które budzą w sercach odbiorców poruszenie, wzruszenie i inspirację.

VERBUM VIVAT to nie tylko muzyczne wydarzenie, a przede wszystkim duchowe przeżycie. Dzieła wybitnych kompozytorów minionych epok stają się pomostem łączącym współczesnego człowieka z ponadczasowym przesłaniem sztuki, trafiającym prosto do ludzkich serc i umysłów. Projekt VERBUM VIVAT stanowi wyjątkową okazję odkrywania głębi siebie. Ta podróż porusza, inspiruje i na nowo otwiera odbiorcę na piękno, dobro, prawdę oraz wielowiekową mądrość przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Wydarzenie Biblijna Podróż z Muzyką VERBUM VIVAT zostanie zrealizowane w dniu 26 maja br. – w Dniu Matki – i stanowić będzie również hołd i oddanie szacunku wszystkim matkom, także tym, które w konfliktach zbrojnych tracą swe dzieci.

Realizacja projektu służy promowaniu wartości nadrzędnych, takich jak: pokój, szacunek dla życia ludzkiego, uznawanych i powszechnie akceptowanych wartości społecznych.

Wydarzenie dedykowane jest Weteranom Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, żołnierzom weteranom misji zagranicznych, kombatantom oraz seniorom i ich rodzinom, jak również mieszkańcom m. st. Warszawy i Mazowsza.

Fundacja Polonia Union

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  W niedzielę, 14:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  W niedzielę, 15:30
 • Miejsce:
  Katedra Polowa Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  Długa 13/15, Warszawa, Polska
 • Organizator:
  Fundacja Polonia Union
 • Osoba kontaktowa:
  Pokaż
 • E-mail:
  Pokaż
 • Telefon:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.