Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Dąbrowa Górnicza, Polska

za 4 miesiące

7 września 2024, 00:00

Bezpłatne

15 maja Polska Sieć Ekonomii (PLSE) otworzyła zapisy na tegoroczny, trzeci już Kongres Ekonomiczny Regeneracja! To jednocześnie pierwsza edycja, która odbędzie się poza murami stołecznej uczelni. Inaczej niż poprzednie, organizowane na Akademii Leona Koźmińskiego, tegoroczna Regeneracja! wydarzy się w Dąbrowie Górniczej. Data Kongresu to 7 września.

II Kongres Regeneracja! Polskiej Sieci Ekonomii, 2023

II Kongres Regeneracja! Polskiej Sieci Ekonomii, 2023

Autor/źródło: fot. Gridimages
Reklama

Historyczna debata w sercu Zagłębia

Wrześniowe debaty będą toczone w dwóch lokalizacjach: Pałacu Kultury Zagłębia oraz Fabryce Pełnej Życia. Fabryka Pełna Życia jest ucieleśnieniem modernizacji, jakiej chcemy dla polskich obszarów poprzemysłowych. Jest żywa, prospołeczna i czuła na potrzeby środowiska naturalnego – informuje PLSE. Wybór Pałacu na miejsce Kongresu motywuje następująco: Pałac Kultury Zagłębia to nie tylko świetne zaplecze konferencyjne, ale też znak czasów. Pokazuje, że po wyjściu z socjalistycznego modelu rozwojowego potrafiliśmy wytyczyć nowe ścieżki. Dziś widzimy potrzebę kolejnej zmiany, dla której monumentalne, historyczne sale będą idealną scenerią.

Regeneracja! jest podzielona na cztery ścieżki tematyczne. Są zgrupowane w obszary wymagające pilnego działania, lub dające nadzieję na przyszłość. Tematy, które  będą zgłębiać czołowe ekspertki i eksperci to: gospodarka, ekopolis, energetyka, oraz Impuls Młodych. Ostatnia ze ścieżek jest organizowana wspólnie z Fundacją Impuls, która działa na rzecz wspólnoty międzypokoleniowej. Wierzymy, że młodzi, jako przyszłość społeczeństwa, wniosą świeże spojrzenie i energię do dyskusji nad przyszłym modelem rozwojowym. Budowanie mostów między pokoleniami umożliwi połączenie tej energii z doświadczeniem starszych ekspertów, co umożliwi innowacyjne rozwiązania - mówi Patrycja Krzesińska z Impulsu.

Czas na zmianę!

W naszym odczuciu model rozwojowy III RP się wyczerpał. Nie mam tutaj na myśli, że się zakończył - nikt nie powiedział: stop, pora go zmienić. Nie ma już jednak potencjału, żeby dalej podnosić naszą jakość życia – mówił współprzewodniczący PLSE Jan Oleszczuk-Zygmuntowski na Kongresie w 2023 roku. Nowy model jest dziś jeszcze bardziej potrzebny, niż wtedy – i trzeba o nim rozmawiać.

Współorganizatorem Kongresu jest Fabryka Pełna Życia. Patronat honorowy objęła nad nim Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a także Prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Partnerami wydarzenia są Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Fundacja Impuls oraz PLZ Spółdzielnia. Wydarzenie ma patronat medialny Fundacji Bęc Zmiana, Architektura&Biznes oraz Obserwatora Gospodarczego.

Wstęp na Kongres jest darmowy – wymaga jedynie rejestracji na stronie wydarzenia. Liczba uczestników jest ograniczona do 500 osób. Rejestracja pod linkiem: https://regeneracja.plse.org.pl/.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  7 września 2024, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  7 września 2024, 23:59
 • Miejsce:
  Dąbrowa Górnicza, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie Polska Sieć Ekonomii

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.