Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

23 maja 2024, 00:00

23 maja 2024, 00:00 - 23 czerwca 2024, 23:59

Bezpłatne

Jesteś zaangażowanym samorządowcem lub działasz społecznie? Zostań Zielonym Liderem i staw czoła wyzwaniom związanym z degradacją środowiska oraz zmianą klimatu! Wypracuj z ekspertami plan działania i skuteczne rozwiązanie problemu istotnego dla zrównoważonego rozwoju Twojej społeczności. Znajdź źródła finansowania Twojego projektu. Rekrutacja do programu „Zielony Lider” trwa od 16 maja do 23 czerwca 2024 r. Udział w programie jest bezpłatny.

Grupa osób rozmawiających ze sobą podczas szkolenia

Grupa osób rozmawiających ze sobą podczas szkolenia

Autor/źródło: fot. Tomek Kaczor
Reklama

Jak zostać Zielonym Liderem?

Stwórz swój trzyosobowy zespół, który zaangażuje się w inicjowanie działań na rzecz ochrony klimatu i środowiska w lokalnej społeczności. Każda osoba z zespołu powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zielonylider.org. Zapraszamy osoby z gmin do 150 tys. mieszkańców. Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 czerwca 2024 r.

Przebieg programu

Pierwszy etap programu „Zielony Lider” wprowadza w tematykę zmiany klimatu, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w formie e-learningu. Uczestnicy opracują wstępną diagnozę problemu, z którym mierzą się w swojej gminie, związanego z jedną z trzech ścieżek tematycznych: błękitno-zielona infrastruktura na terenach zurbanizowanych, przeciwdziałanie suszy i powodzi na terenach niezurbanizowanych lub efektywność energetyczna. Kurs e-learningowy można realizować w dowolnym momencie w lipcu i sierpniu.

Osiemnaście najbardziej zaangażowanych zespołów zostanie zaproszonych do udziału w dalszej części programu. Podczas kolejnych siedmiu miesięcy, w trakcie warsztatów, specjalistycznego doradztwa oraz wizyt studyjnych, każdy zespół wypracuje plan działania w odpowiedzi na problem zidentyfikowany na etapie e-learningu. Ta część programu potrwa od września 2024 r. do marca 2025 r.

Co zyskasz?

Absolwenci drugiej edycji programu pozyskali ponad milion złotych na realizację swoich zielonych projektów. Absolwentom edycji 2023 udało się już pozyskać 2,5 miliona złotych!

Wszystkie zespoły uczestniczące w programie deklarują w badaniach ewaluacyjnych, że zdobyły nową wiedzę i kontakty zawodowe. Zdecydowana większość - nowe umiejętności. W wielu przypadkach program wzmocnił zespół i zwiększył motywację.

O programie 

„Zielony Lider" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który realizuje Fundacja Sendzimira. Wspiera lokalnych liderów i liderki w działaniach na rzecz ochrony środowiska oraz mitygacji i adaptacji do zmiany klimatu, a także w skutecznym pozyskiwaniu funduszy na realizację tych działań. Na program składają się: e-learning, warsztaty stacjonarne, specjalistyczne doradztwo, wymiana doświadczeń oraz możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w kraju i zagranicą. Efektem udziału w programie jest wypracowany przez każdy zespół plan działań, który może zostać zrealizowany w społeczności lokalnej. Elementem programu jest Sieć doradców informujących i doradzajacych odnośnie funduszy na ochronę środowiska i klimatu, koordynowana przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych (OFOP). 

Dowiedz się więcej

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Termin rejestracji:
  23 czerwca 2024, 23:59
 • Początek wydarzenia:
  23 maja 2024, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  Dziś, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja Sendzimira
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.