Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Zgłoś kandydata do nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego” [patronat ngo.pl]

Reklama
Cała Polska

7 czerwca 2024, 00:00

7 czerwca 2024, 00:00 - 30 czerwca 2024, 23:59

Bezpłatne

Do 30 czerwca 2024 r. można zgłaszać kandydatów do nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu, którego celem jest wyróżnienie społeczników z pasją i zaangażowaniem wspierających osoby potrzebujące. Zwieńczeniem konkursu będzie gala, którą zaplanowano na 4 października br. Laureat otrzyma statuetkę i nagrodę finansową.

Reklama

Celem konkursu, który odbywa się po raz czwarty, jest wyróżnienie ludzi aktywnie działających na rzecz drugiego człowieka, bezkompromisowo walczących o równość i godność innych – tak, jak robił to ks. Jan Kaczkowski – „nie widząc przeszkód”. Dzięki nagrodzie poznajemy ich wartościową, lecz często niedostrzeganą pracę.

– Osoby zgłaszane do tego konkursu same nie pochwalą się tym, co robią dla innych. Dla nich najważniejszy jest drugi człowiek i jego potrzeby, sami pozostają w cieniu. Warto zwrócić uwagę na pracę i poświęcenie tych wyjątkowych ludzi, docenić ich i uhonorować. Temu służy ten konkurs – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu.

– Jan zdawał sobie sprawę, że przeszkody istnieją, ale je pokonywał. Jako rodzice i członkowie Kapituły Nagrody, jesteśmy dumni, że Jan i jego działania są inspiracją dla tak wielu ludzi, którzy niosą pomoc słabszym i wykluczonym – Józef Kaczkowski, założyciel Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Do tej pory, łącznie podczas trzech edycji, do konkursu zgłoszonych zostało ponad 300 osób. Dotychczasowi laureaci: I edycja: Paweł Grabowski (Hospicjum Eliasz), II edycja: Paulina Bownik (lekarka, Grupa Granica), III edycja: ks. Czesław KUBA Marchewicz (Osada Burego Misia).

– Nagroda Okulary ks. Kaczkowskiego to żywy pomnik ks. Jana, który pomimo ogromnej wady wzroku widział drugiego człowieka. To inicjatywa, która niesie za sobą ważny komunikat dla osób bezinteresownie pomagających innym: Widzę Cię i dziękuję za to, co robisz. To wreszcie inspiracja dla nas wszystkich, by rozejrzeć się dookoła, czy ktoś w najbliższym otoczeniu nie potrzebuje wsparcia – Anna Specjał, prezes Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego podczas gali nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego” przyznaje również wyróżnienia – nagrody OKOcelebryty. To wyraz uznania dla osób, które niosą pomoc innym, korzystając z własnej popularności. Do tej pory otrzymali je: Marta Żmuda-Trzebiatowska (I edycja), Martyna Wojciechowska (II edycja), Piotr Jacoń (III edycja).

Kandydatów do nagrody można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego na stronie Fundacja ks. Jana Kaczkowskiego – zgłoś kandydata. Zgłoszenia potrwają do 30 czerwca br. Potem, spośród 10 zgłoszonych kandydatów Kapituła Konkursu wyłoni laureata. Poznamy go na uroczystej gali, która odbędzie się w Sopocie 4 października 2024 r. Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł ufundowaną przez Bellevue Medical Group.

Pomysłodawcą konkursu i nagrody jest Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego. Organizatorzy: Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego, Miasto Sopot, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Fundator nagrody finansowej: Bellevue Medical Group.

Szczegóły na stronie: Fundacja ks. Kaczkowskiego – nagroda

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  7 czerwca 2024, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  30 czerwca 2024, 23:59
 • Organizator:
  Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego
 • E-mail:
  Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.