Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Ośrodek rozwoju osobistego i duchowego "TU i TERAZ"

Nowe Kawkowo, Polska

22 lipca 2024, 18:00

22 lipca 2024, 18:00 - 28 lipca 2024, 14:00

Płatne

Zapraszamy Was serdecznie na Odosobnienie z Nityą! W trakcie wspólnych Medytacji i Satsangów prowadzonych przez Nityę pozwolimy sobie aktywnie odpocząć. Zregenerujemy się, odpoczniemy od umysłu i emocji, odnajdziemy drogę do prawdziwego Siebie. Ten czas pozwoli Ci odróżnić to co w Tobie wieczne od tego co przemija, zbliżyć się do swojej prawdziwej Istoty oraz zrozumieć swoją naturę.

Reklama

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 22 - 28 lipca 2024 na

ODOSOBNIENIE MEDYTACYJNE Z NITYĄ
„UKOJENIE”

Zapraszamy Was serdecznie na Odosobnienie z Nityą! W trakcie wspólnych Medytacji
i Satsangów prowadzonych przez Nityę pozwolimy sobie aktywnie odpocząć. Zregenerujemy się, odpoczniemy od umysłu i emocji, odnajdziemy drogę do prawdziwego Siebie.
Ten czas pozwoli Ci odróżnić to co w Tobie wieczne od tego co przemija, zbliżyć się do swojej prawdziwej Istoty oraz zrozumieć swoją naturę.

Więc jeśli czujesz na co dzień duże przytłoczenie i przebodźcowanie, kłócisz się z życiem i dajesz się porwać natłokowi myśli to ten czas pomoże Ci ugruntować się w sobie, zdjąć ciężar i wpuścić lekkość do swojej codzienności.

DLA KOGO JEST TO ODOSOBNIENIE?

Dla każdego kto:
• potrzebuje odpoczynku i wyciszenia,
• boryka się z natłokiem myśli i czuje zagubienie,
• potrzebuje wpuścić w swoje życie więcej radości, lekkości i swobody,
• szuka odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące siebie i świata,
• chce powrócić do utraconego spokoju i harmonii.

Dołącz do nas i odkryj swoje prawdziwe „Ja”, zdystansuj się do ego i odpocznij.

„Zastanawiałeś się czasem dlaczego w Twoim życiu jest tyle chaosu? Czasami życie wywraca się do góry nogami. Tworzy konflikty i trudności po to, żebyś ostatecznie mógł się poddać”
~Nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik) spotyka się z ludźmi poszukującymi odpowiedzi na najważniejsze pytania, gotowych odkrywać prawdę o sobie, otwartych na to, by zgłębiać naturę rzeczywistości. Jej bezpośrednim nauczycielem jest Mooji. Jej przekaz jest uniwersalny
i pozareligijny. Na co dzień jest matką dwójki synów i prowadzi zwyczajne życie. W roli nauczycielki duchowej od 2014 roku gości w Polsce, jak i w innych miejscach na świecie. Bywa gościem festiwali muzycznych, oraz rozmaitych wydarzeń kulturalno-rozwojowych. Z przyjemnością udziela wywiadów oraz dzieli się swym przekazem różnorodnymi kanałami w mediach społecznościowych. Jest autorką dwóch książek: „Koniec wszystkich historii - Medytacje” wydanej w 2016 r., oraz „Oświecenie 24h na dobę - praktyki i kontemplacje na cały rok” opublikowanej w 2020 r.

"Nigdy nie było i nie będzie więcej prawdy niż TERAZ" ~ Nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem
z ludźmi na całym świecie. Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji. Jest autorką książek "Koniec wszystkich historii. Medytacje" oraz "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki
i kontemplacje na cały rok". Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.
Bezpardonowo i bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spokoju oraz poznać istotę samego siebie. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć
o problemach. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.

Czym jest Satsang ?
“Trzeźwieniem z urojeń naszego umysłu z projekcji i wyobrażeń.
Satsang to powrót do zwyczajności.” ~ Nitya

Słowo satsang pochodzi z sanskrytu i oznacza "obcowanie z prawdą".

Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne.

Satsangi są spontaniczne, skupiają się na badaniu siebie, sprawdzaniu kim jestem poza identyfikacją z uwarunkowaniem. Na satsangu nie interesuje nas szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące świata zjawisk, lecz spojrzenie w przeciwną stronę, na to, co sprawia, że w ogóle możemy doświadczać.
I nie chodzi tu o odpowiedź intelektualną czy metafizyczną, ale o przebudzenie – bezpośrednie poza-umysłowe poznanie siebie.

Podczas satsangu Nitya prowadzi nas do odkrycia naszej prawdziwej natury. Nie prezentuje żadnej duchowej wiedzy, bo nie musimy się niczego nauczyć. Wiedzenie już w nas jest. Satsang pomaga jedynie przetrzeć okulary zakurzone doświadczeniami i przekonaniami oraz klarownie rozpoznać naturalną perspektywę świadomości. Świadomości, która nie przemija – doświadczenia zmieniają się, lecz to w czym się dzieją, nie zmienia się. Jest poza czasem i poza myślą.

Podczas satsangu nie zajmujemy się szukaniem sposobu by dostać się do świadomości – by się przebudzić. Nitya mówi: "Już jesteś tym czego szukasz, a ten który chce się dostać do świadomości jest największą przeszkodą”. Gdy to rozumiemy, zaczynają się głębokie przemiany w naszym życiu.

Satsang nie jest drogą wytężonego wysiłku. Satsang jest oddaniem. Wymaga od nas porzucenia przywiązań do tego, co wydaje się prawdziwe. W zamian pokazuje transcendentalną perspektywę, która wykracza poza identyfikację z osobą. Satsang jest głębokim odpoczynkiem i wolnością.

Więcej o Satsangu https://nityameditation.org/satsang/
Więcej o Nityi https://nityameditation.org/bio/

PROGRAM

W trakcje wyjazdu odbędą się satsangi, medytacje, warsztaty taneczne oraz joga. Będzie możliwość skorzystania z usług masażysty oraz czas wolny, który można poświęcić kąpiele w jeziorze i spacery szlakami medytacyjnymi.
Szczegółowy harmonogram zostanie wysłany uczestnikom przed wydarzeniem.

Odosobnienie rozpoczniemy w poniedziałek kolacją o godz. 18, zajęcia rozpoczną się o godz. 19. Prosimy o przyjazd między 15 a 17. Zakończenie w niedzielę obiadem o godz.14.

REZERWACJA ONLINE

Liczba miejsc na Odosobnieniu jest ograniczona. O zarezerwowaniu miejsca na Odosobnienie będzie decydować kolejność dokonanych opłat rejestracyjnych. Jeśli dokonujesz zakupu na firmę, bardzo proszę o wpisanie numeru NIP. Jeśli dokonujesz opłaty jako osoba prywatna, proszę pozostawić to pole puste.

Transakcja zakończona powodzeniem i wyświetlenie się komunikatu o prawidłowym dokonaniu płatności jest automatycznym potwierdzeniem znalezienia się na liście uczestników. Po dokonaniu zakupu otrzymasz też na podany adres e-mail wiadomość z informacją o zrealizowaniu Twojego zamówienia.

-> https://nitya.pl/produkt/ukojenie-odosobnienie-w-kawkowie/ *

*Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
**Warunki rezygnacji:

  • Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (do 22 czerwca 2024) zwrot połowy zaliczki za warsztat.
  • Brak możliwości zwrotu w przypadku rezygnacji na mniej niż miesiąc przed wydarzeniem (od 22 czerwca 2024).

Dodatkowo wyślij mail do ośrodka na kawkowo@tuiteraz.eu, w tytule wpisz „odosobnienie z Nityą + imię i nazwisko”. W mailu zawrzyj informacje takie jak: imię i nazwisko, nr telefonu, informacje o preferowanym noclegu oraz ewentualnych alergiach pokarmowych.

Jeśli na Twoją decyzję o wzięciu udziału w Odosobnieniu ma wpływać typ zakwaterowania, przed dokonaniem opłaty rejestracyjnej, proszę skontaktuj się z ośrodkiem celem potwierdzenia, że preferowany typ zakwaterowania jest nadal dostępny i wstępnie go zarezerwuj. Wszelkie prośby dotyczące zakwaterowania w pokoju z wybraną osobą w pokoju, specjalną dietą, wystawieniem faktury za koszty pobytu lub inne zapytania odnośnie zakwaterowania i wyżywienia, proszę kierować bezpośrednio do biura ośrodka “Tu i Teraz”.

Po dokonaniu dwóch opłat (programowej online i zaliczki za pobyt na konto ośrodka Tu i Teraz), rezerwacja miejsca na Odosobnieniu zostanie oficjalnie potwierdzona mailowo.

Kontakt z ośrodkiem:

e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
telefon: +48 662 759 576

PROWADZĄCA: NITYA

Nitya jest darem dla współczesnego zawirowanego świata. Jej bezpośrednie wskazywanie na esencję każdego człowieka odpowiada na wewnętrzną potrzebę dzisiejszych czasów. Nitya dociera do serc tych, którzy pragną się przebudzić, zaznać spełnienia i spokoju umysłu. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pomaga ludziom zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Z pokorą, mądrością oraz przenikliwością Nitya pomaga przyjrzeć się ludzkiej psychice, zdystansować się do przekonań oraz poruszyć najgłębsze zakamarki umysłu. Pomimo iż nie proponuje ona żadnej religijnej, psychologicznej, czy filozoficznej wiedzy, każde spotkanie z nią sprawia, że uczestnicy zaznają przytomności, radości oraz wolności. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny. Nitya przyciąga osoby w każdym wieku i z wszystkich środowisk społecznych: studentów, pedagogów, poszukiwaczy duchowych, terapeutów, coachów, emerytów, przedsiębiorców i ludzi ze świata show-biznesu. Dzieli się szerszą pozaindywidualną perspektywą i pokazuje to, co jest wspólne nam wszystkim, bez względu na uwarunkowania i status społeczny. Nitya nie jest tradycyjnym nauczycielem, ani guru. Jest autentyczną kobietą, matką dwóch synów, która prowadzi zwyczajne życie. Podczas medytacji, wykładów oraz satsangów (satsang z sanskrytu – obcowanie z Prawdą) wskazuje na to czym jesteśmy w istocie. Sama pisze o tym w następujący sposób:

“Jest takie miejsce,
gdzie nikt nic od Ciebie nie chce
i Ty nic od nikogo nie chcesz. Jest takie miejsce,
w którym schronisz się gdy brak słońca,
schowasz się gdy wieje wiatr.

Jest takie miejsce,
gdzie kochasz nie pragnąc być kochanym,
rozumiesz bez potrzeby bycia zrozumianym,
dając otrzymujesz,
umierając rodzisz się w życiu wiecznym.

Tam chcę Cię spotkać”

Więcej informacji na temat Nityi:
• www.nityameditation.org
• Kanał Nitya na youtube: https://www.youtube.com/NityaMeditation/
• Nitya na Spotify: https://open.spotify.com/show/2KLFMsRhN7KiKBcIL9pwd8…
• Nitya w 20m2: https://youtu.be/5thWcAqw87Q?t=123
• Audiobook "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok." https://audioteka.com/…/oswiecenie-24h-na-dobe-praktyki
• Nitya na fb:
• https://www.facebook.com/Nitya-1393593017528006/
https://www.facebook.com/groups/NityaSangha/
• Nitya na Instagram: https://www.instagram.com/nitya_meditation/
• https://www.mixcloud.com/nitya-medytacje/
• https://patronite.pl/nitya

TERMIN: 22 - 28 lipca 2024 (poniedziałek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE: 22 lipca o godz.18 (rozpoczynamy kolacją o godz. 18, zajęcia rozpoczynają się o godz. 19)
Przyjazd i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.

ZAKOŃCZENIE: 28 lipca ok godz.14 (kończymy obiadem w niedzielę)

CENA WARSZTATU: 1400 zł (przy zakupie warsztatu do 31 maja 2024) + koszty pobytu i wyżywienia
1800 zł (przy zakupie warsztatu po 31 maja 2024) + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU: wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie);
noclegi - w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

UWAGA: Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”
Nowe Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu

KONTAKT: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366

ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia). ). Rejestracja mailowa jest jednocześnie wyrażeniem zgody na dołączenie do newslettera, a co za tym idzie wyrażeniem zgody na przesyłanie na podany adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, ofertach, szkoleniach i usługach Ośrodka Tu i Teraz. W każdej chwili można wycofać zgodę klikając na samym dole Newslettera link „Rezygnacja z mailingu”.
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 230 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię i nazwisko, 22-28.VII.2024”.
Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona. Informujemy, że faktura zostanie wystawiona nie później niż do ostatniego dnia miesiąca, w którym zakończył się warsztat.
8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.
10. Konieczna jest rezerwacja miejsca na warsztacie online na stronie prowadzącej: https://nitya.pl/produkt/ukojenie-odosobnienie-w-kawkowie/

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.