Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Ośrodek rozwoju osobistego i duchowego "TU i TERAZ"

Nowe Kawkowo, Polska

29 lipca 2024, 18:00

29 lipca 2024, 18:00 - 4 sierpnia 2024, 14:00

Płatne

Szukasz nowej ścieżki rozwojowej i zawodowej, nie masz doświadczenia w prowadzeniu kręgów kobiet, ale zawsze to było Twoim marzeniem? Pragniesz pracować z kobietami, tworzyć im bezpieczną przestrzeń do rozwoju i dzielenia? Masz doświadczenie uczestniczenia w kręgach kobiet, chciałabyś poprowadzić krąg w swojej okolicy i nie wiesz jak to zrobić? Jeżeli TAK, to ten kurs jest dla Ciebie!

Reklama

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 29 lipca- 4 sierpnia 2024 na

KURS LIDERSKI
„JAK PROWADZIĆ KRĘGI KOBIET?”

PROWADZI: KATARZYNA GWIAZDOWSKA

„Kręgi Kobiet są po to, żeby stworzyć kobietom bezpieczną przestrzeń, w której mogą wyrażać wszystko, co im leży na sercu. Otrzymać uwagę, empatię, współczucie, zrozumienie, odzwierciedlenie, uzdrowienie, wzmocnienie, wsparcie i inspirację do działania. Naczelną zasadą kręgu jest prawda. Ego zostaje wycofane, bo tu celem nie jest, żeby komuś zaimponować czy wywrzeć na kimś wrażenie. W kręgu chodzi o to, żeby być autentyczną i naprawdę dzielić się sobą”. – Tanna Jakubowicz Mount

Szukasz nowej ścieżki rozwojowej i zawodowej, nie masz doświadczenia w prowadzeniu kręgów kobiet, ale zawsze to było Twoim marzeniem?
Pragniesz pracować z kobietami, tworzyć im bezpieczną przestrzeń
do rozwoju i dzielenia?
Masz doświadczenie uczestniczenia w kręgach kobiet, chciałabyś poprowadzić krąg
w swojej okolicy i nie wiesz jak to zrobić? Chciałabyś poznać różne style prowadzenia i odkryć swój własny, który płynie prosto z Twojego serca?
Już prowadzisz warsztaty dla kobiet i/lub kręgi kobiet i chcesz poszerzyć swoje umiejętności oraz zdobyć większe doświadczenie liderskie?
Chciałabyś poznać tradycje kręgów kobiet z różnych stron świata i inspirować się nimi podczas swojej pracy z kobietami? Pragniesz odkryć w sobie kobiecy wymiar przebudzenia?
Jeżeli TAK, to ten kurs jest dla Ciebie!

Od wieków na całym świecie w różnych kulturach kobiety zasiadały w kręgu. Spotykały się w ważnych momentach życia, aby dzielić się ważnymi sprawami, świętować, wyrażać się poprzez swoją kobiecość, zatrzymać się, słuchać i być wysłuchaną oraz poczuć swoje połączenie z cyklami natury. Dziś, w świecie bardzo męskim, gdzie praca wymaga od nas często rywalizacji, a dom łączenia wielu funkcji na raz – matki, żony, partnerki, kochanki, kobiety pracującej itp. – zasiadanie w kręgu jest tym bardziej nam potrzebne, aby przywrócić wewnętrzną równowagę i zanurzyć się w kobiecości. Mieć tylko czas dla siebie, odetchnąć i nabrać pozytywnej energii. Zapraszam Cię do tworzenia takich przestrzeni dla kobiet!

DLACZEGO WARTO PROWADZIĆ KRĘGI KOBIET?

KORZYŚCI INDYWIDUALNE:

  • Odkryjesz własne wymiary kobiecości. Otrzymasz praktyczne narzędzia jak wzmacniać swoją intuicję, wewnętrzne „wiedzenie”. Otworzysz się na przekazy swojego serca/duszy i wyruszysz na poszukiwanie swojej Prawdy.
  • Poznasz jeszcze bardziej MOC bycia w kręgu, w siostrzeństwie, we wspólnym dzieleniu się wyzwaniami/cudami życia i przyjmowaniu wszystkiego co jest, jakim jest.
  • Będziesz mogła wejść na ścieżkę przebudzonej kobiecości, na której zaufasz najwyższej mądrości, które są w Tobie i pochodzą z Twojego Wyższego JA. Zewnętrzne autorytety nie będą już Ci potrzebne.

KORZYŚCI ZAWODOWE:

  • Stworzysz swoją pracę marzeń! Dowiesz się jak prowadzić kręgi kobiet w różnych formach: stacjonarnych, wyjazdowych i online, krótkich 2-3h i weekendowych.
  • Otrzymasz praktyczne wskazówki trenerskie dot. prowadzenia grup oraz zainspirujesz się tradycjami kręgów kobiet pochodzących z różnych zakątków świata. Poznasz rytuały, inicjacje i ćwiczenia, które będziesz mogła wykorzystać w swojej pracy.
  • Będziesz mogła się wymienić doświadczeniem z innymi kobietami, które zaczynają lub już prowadzą kręgi kobiet. Zainspirujesz się dobrymi praktykami innych i sama będziesz mogła poćwiczyć różne formy prowadzenia, aby znaleźć swój własny, unikalny styl.
    Stań się liderką Światła! Odkryj kobiecy wymiar przebudzenia prowadząc kręgi i zapraszając kobiety do kroczenia ścieżką serca.

Znaczenie kręgu
Krąg jest archetypem, symbolizującym równość i nieskończoność. W środku kręgu często ustawia się ołtarz pełen przedmiotów mocy takich jak: kryształy, świeczka, żywe kwiaty, biała szałwia, karty intuicyjne itp., z których korzysta się podczas spotkania. Pozbawione jakiejkolwiek hierarchii, wszystkie kobiety siedzą w kręgu w jednakowej odległości od siebie i od centrum kręgu. To pomaga nie tylko poczuć jedność na płaszczyźnie fizycznej, ale również umożliwia głębszy kontakt duchowy. Jedna kobieta, często zwana prowadzącą, trzyma przestrzeń i prowadzi krąg.

Co daje zasiadanie w kręgu?
Dzięki takim spotkaniom my kobiety możemy jeszcze bardziej zbliżyć do siebie, odkryć pragnienia swojego serca i poczuć swoją wewnętrzną moc.
W kręgu ważna jest autentyczność i Prawda. Tu nie udzielamy rad, ani nie narzucamy niczego, nie plotkujemy i nie rozmawiamy o innych. Możemy poczuć się w tej przestrzeni w pełni bezpiecznie, wysłuchane i zobaczone takimi, jakimi jesteśmy. Wzmacniamy swoją kobiecość, odpoczywając w przestrzeni serca i miłości.

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA KURSIE PROWADZENIA KRĘGÓW KOBIET?

W PROGRAMIE:

MODUŁ ROZWOJU OSOBISTEGO
• Odkrywanie różnych wymiarów kobiecości i wewnętrznej Bogini. Czym dla mnie jest kobiecość? Co znaczy zaufać sobie i kroczyć ścieżką serca?
• Czym dla mnie jest męskość i jak się przejawia we mnie? Odkrywanie wewnętrznego mężczyzny. Kiedy i w jakich miejscach działam z męską energią?
• Jaka jest moja intencja prowadzenia kręgów kobiet? Dlaczego pragnę to robić?
• Poszukiwanie swojej własnej Prawdy. Jakie jest przesłanie mojego serca/ mojej duszy?
• Jak odróżnić głos serca od głosu umysłu? Koherencja serca, jako ważna praktyka dostrajania umysłu do serca.
• Integrowanie swojego cienia, akceptacja swoich słabości jako ścieżka, która prowadzi do pełni. W przestrzeni serca wszystko jest mile widziane. Nie ma podziałów. Jest jedność, pełnia.
• Wzmacnianie intuicji, otwieranie się na wewnętrzne „wiedzenie”. Poznanie wewnętrznej Uzdrowicielki i Wiedźmy (Tej, która wie). Połączenie z wewnętrzną mocą w sobie i czerpanie z niej, jak ze źródła.
• Czym jest Przebudzona Kobiecość? Jak mogę rozpoznać ją w sobie? Jakie są kobiece wymiary przebudzenia?
• Dlaczego połączenie z Wyższą Esencją jest ważne w dzisiejszych czasach? Jak Przebudzona Kobiecość może przywrócić równowagę i harmonię w tym, co jest?

MODUŁ LIDERSKI:
• Czym są kręgi kobiet oraz czym różnią się od warsztatów, treningów, szkoleń, seminariów,
grup wsparcia, grup terapeutycznych?
• Kto może prowadzić kręgi? Czy trzeba być psychologiem, trenerem, nauczycielem?
• Intencja kręgu – po co się spotykamy? Jakie korzyści daje kobietom uczestniczenie w kręgach?
• Ceremonie otwarcia i zamknięcia kręgu. Święty początek i koniec. Cykliczność jako ważny element kręgu kobiet.
• Tworzenie bezpiecznej przestrzeni do dzielenia – zasady kręgu. Komunikacja w kręgu – nieocenianie, mówienie komunikatem JA, niedawanie rad.
• Zadbanie o przestrzeń, w której odbywa się krąg. Znaczenie ołtarza i przedmiotów mocy. Praca z kartami intuicyjnymi, kryształami itp.
• Czerpanie inspiracji z różnych tradycji kręgów kobiet: elementy pracy szamańskiej, tantrycznej, jogicznej, symbolicznej oraz ze ścieżki advaity (nie-dualności).
• Tworzenie rytuałów przejścia, inicjacji, ćwiczeń i różnych form, które pomagają spotkać się z Tym, co nie ma formy. Praca w polu serca i w otwartości na to, co jest.
• Rola prowadzącej, „trzymającej przestrzeń” kręgu, odkrywanie swojego unikalnego stylu prowadzenia kręgów kobiet.
• Różne formuły prowadzenia kręgów kobiet: stacjonarne lub wyjazdowe, online, krótkie formy 2-3h, dłuższe formy 1 lub 2-dniowe, wieczorami lub w weekendy.

DLA KOGO JEST TEN KURS?
Kurs liderski „Jak prowadzić kręgi kobiet?” skierowany jest do każdej kobiety, która pragnie prowadzić kręgi kobiet. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w prowadzeniu kręgów/grup. Jedynie ważne jest doświadczenie bycia w kręgu jako uczestniczka.
Jednocześnie, w kursie liderskim mogą uczestniczyć kobiety, które już prowadzą warsztaty dla kobiet/ kręgi kobiet, a chciałyby rozbudować swój warsztat pracy i zaczerpnąć inspirację z różnych tradycji prowadzenia kręgów.

BONUS NR 1:
Inicjacja do roli Liderki Światła przez Ewę Foley – Nauczycielkę i kobietę ze Starszyzny, która prowadzi kręgi kobiet od ponad 40 lat.
Wartość 500 zł dla Ciebie 0 zł

BONUS NR 2:
Jedna superwizja trenerska u Katarzyny Gwiazdowskiej, w celu rozwijania swoich umiejętności liderskich poprzez omawianie konkretnych przykładów ze swojej pracy.
Wartość 250 zł dla Ciebie 0 zł.

BONUS NR 3:
Follow-up – po 3 miesiącach spotkanie online z uczestniczkami kursu liderskiego. Wsparcie w prowadzeniu kręgów Kobiet. Dzielenie się doświadczeniem
i inspirowanie się od innych.
Wartość 400 zł dla Ciebie 0 zł.

PROWADZĄCA: KATARZYNA GWIAZDOWSKA

Katarzyna Gwiazdowska – psycholożka, absolwentka rocznej Szkoły Trenerów oraz pół rocznej Szkoły Treningu Interpersonalnego w Ośrodku INTRA oraz rocznej szkoły rozwoju osobistego w Instytucie Świadomego Życia Ewy Foley. Nauczycielka II stopnia Soul Body Fusion® (Center for Creative Consciousness, USA), prowadząca kursy liderskie tej metody. Praktyk koherencji Serca (HeartMath Institute, USA).
Wspiera liderów i prowadzi kursy trenerskie od 2010r, a kręgi kobiet od 2012 roku. Uczyła się pracy z kobietami od wybitnych nauczycielek, takich jak: Ewa Foley (Polska), Jonette Crowley (USA), dr Mattie Davis-Wolfe (USA), Komala de Amorim (Brazylia).
Jako psycholożka ze specjalizacją psychologii międzykulturowej, podczas prowadzenia kręgów kobiet czerpie inspiracje z różnych tradycji i kultur świata. Sięga m.in. do spuścizny jogi i tantry, wprowadza medytacje i praktyki ze ścieżki Advaity (nie-dualności), rytuały i inicjacje ze współczesnego szamanizmu i tradycji rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Często na kręgach kobiet wprowadza też praktykę Soul Body Fusion® i koherencję serca, jako „miękkie i kobiece” metody otwierania przestrzeni serca. Na co dzień pracuje w nurcie psychologii pozytywnej i zorientowanej na proces oraz wspiera kobiety w powrocie do zdrowia podczas detoksów holistycznych i konsultacji psychodietetycznych. Tworzy wspólnotę świadomych kobiet, które wzmocnione „u źródła”, mogą później realizować się w pełni, tak w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym. (www.kasiagwiazdowska.com).

TERMIN: 29 lipca – 4 sierpnia 2024 (poniedziałek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE: 29 lipca o godz.18 (rozpoczynamy kolacją o godz. 18 w poniedziałek, zajęcia rozpoczynają się ok. godz. 19)

ZAKOŃCZENIE: 4 sierpnia o godz.14 (kończymy obiadem w niedzielę)

CENA WARSZTATU: 1800 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia
EARLY BIRD: 1600 zł (przy płatności zaliczki do 31 maja)

CENA POBYTU: wyżywienie 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie);
noclegi - w zależności od standardu od 35 zł do 140 zł za noc;
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani z noclegów)

UWAGA: Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”
Nowe Kawkowo k. Olsztyna www.tuiteraz.eu

KONTAKT: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz - Towalska 606994366

ZAPISY:
1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia). Rejestracja mailowa jest jednocześnie wyrażeniem zgody na dołączenie do newslettera, a co za tym idzie wyrażeniem zgody na przesyłanie na podany adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, ofertach, szkoleniach i usługach Ośrodka Tu i Teraz. W każdej chwili można wycofać zgodę klikając na samym dole Newslettera link „Rezygnacja z mailingu”.
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o dwie wpłaty w ciągu tygodnia od zgłoszenia (zadatku za warsztat i zaliczki za pobyt, na dwa oddzielne konta).
3. Brak wpłaty zadatku i zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestniczek!
4. Wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię i nazwisko, 29.VII - 4.VIII.2024”.

Tu i Teraz
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
Dla wpłat zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

6. Zaliczka jest zwrotna do 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. Po upływie tego terminu nie zwracamy zaliczki. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł nadpłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona. Informujemy, że faktura zostanie wystawiona nie później niż do ostatniego dnia miesiąca, w którym zakończył się warsztat.
8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.
10. Zaliczkę za warsztat w wysokości 600 zł należy wpłacić na konto prowadzącej, podane po rejestracji. Druga rata opłaty za warsztat będzie opłacona gotówką na miejscu. Uwaga: zaliczka nie jest zwracana jeśli uczestniczka wycofa się na 2 tygodnie lub później przed rozpoczęciem kursu.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.