Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Dowiedz się, jak uzyskać status OPP Zacznij w 2025 r. zbierać 1,5% podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie

Grzybów 1/2, Polska

20 września 2024, 10:00

20 września 2024, 10:00 - 20 października 2024, 17:00

Bezpłatne

Z radością ogłaszamy rozpoczęcie rekrutacji na Polską Szkołę Agroekologii (PSA), organizowaną przez Fundację Agro-Perma-Lab oraz Fundację im. Heinricha Bölla w Warszawie. PSA w tegorocznej edycji to aż 6 dni w szkole bez ścian, w której najważniejsze są relacje, tworzenie społeczności i wymiana wiedzy, doświadczeń oraz praktyk dotyczących agroekologii między osobami eksperckimi i uczestniczącymi w Zjazdach.

Autor/źródło: Fot. Artur Szymański, Polska Szkoła Agroekologii 2023 r.
Reklama

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ NA POLSKĄ SZKOŁĘ AGROEKOLOGII

KIEDY I GDZIE

PSA w tegorocznej edycji składa się z 2 Zjazdów:

  • 2-dniowy stacjonarny Zjazd w dniach 19-20.10.2024 w Warszawie
  • 4-dniowy stacjonarny Zjazd w dniach 20-23.09.2024 r. w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie k. Płocka

DLA KOGO

Czy chcesz zaangażować się w działania zmieniające system żywnościowy?

A może już to robisz i chcesz pogłębić swoją wiedzę i nawiązać nowe współprace?

Wspólnie zatroszczmy się o dobrostan ludzi i społeczności, glebę i środowisko naturalne a przede wszystkim o dostęp do etycznego, lokalnego i sezonowego pożywienia.

Zapraszamy osoby zainteresowane przekształcaniem systemu żywnościowego w kierunku agroekologii, w szczególności osoby z organizacji pozarządowych, oddolnych inicjatyw, działające aktywistycznie, edukujące, wytwarzające pożywienie i zajmujące się rolnictwem, doradztwem rolniczym, pracą badawczą, dziennikarską, artystyczną czy feministyczną.

PROGRAM

Szkoła odbywa się w metodologii szkół agroekologii: procesy uczenia się są horyzontalne i polegają na bezpośredniej wymianie wiedzy. Wiedza jest wartością wspólną – współtworzoną, dzieloną i zachowywaną. Obejmuje elementy interaktywne, ćwiczenia umiejętności komunikacji zespołowej oraz uczenie się od innych i natury. Większość zajęć ma charakter praktyczny lub aktywny – angażowanie w konkretne zadania, pracę w grupach, prezentacje, dialog, ćwiczenia grupowe, energizery, wizyty na gospodarstwach.

Poruszymy m.in. najważniejsze kwestie związane z obecną polityką rolną, agroekologią, suwerennością żywnościową a także temat krótkich łańcuchów dostaw i społeczności żywnościowych. Zmapujemy system żywnościowy i zbadamy możliwości współtworzenia go w Polsce i Europie. Pójdziemy na łąki i miedze, by uczyć się o ochronie i odtwarzaniu bioróżnorodności przyrodniczej. Spotkamy się z osobami eksperckimi najważniejszych inicjatyw agroekologicznych transformujących system rolno-spożywczy w Polsce i Europie.

WARUNKI UDZIAŁU

Udział w programie jest bezpłatny. Zapewniamy nocleg i wyżywienie w trakcie trwania 2 zjazdów. 

Nie pokrywamy kosztów dojazdu.

Ilość miejsc jest ograniczona do 15 osób uczestniczących.

Osoby uczestniczące w programie zobowiązują się do:

  • realizacji zadań przygotowujących do udziału w Zjazdach Polskiej Szkoły Agroekologii (krótkie spotkanie on-line, zapoznanie się z przesłanymi materiałami).
  • bieżącej komunikacji z koordynatorkami programu;
  • udziału w 2 Zjazdach Polskiej Szkoły Agroekologii;
  • zapoznania się z regulaminem programu i jego akceptacji;

Jeśli masz wątpliwości, czy Polska Szkoła Agroekologii jest dla Ciebie, napisz wiadomość do Wioletty, która odpowie na wszystkie pytania: wioletta@agropermalab.org

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić chęć udziału w programie, należy zapoznać się z regulaminem udziału, a następnie uzupełnić formularz rekrutacyjny.

Przesłanie formularza rekrutacyjnego nie gwarantuje udziału w Zjazdach.

Na zgłoszenia czekamy do 14.07.2024

Tu możesz zerknąć jak wyglądały wcześniejsze edycje:

Obejrzyj TUTAJ

Poczytaj  TUTAJ

Poczytaj TUTAJ

Obejrzyj TUTAJ

Poczytaj TUTAJ

Regulamin: KLIK

Formularz rekrutacyjny: KLIK

O Fundacji Agro-Perma-Lab

„Jesteśmy kobiecą organizacją. Naszą misją jest zmiana sposobu myślenia     i mówienia o żywności oraz wzmocnienie głosu osób ją wytwarzających, w szczególności kobiet. Łączymy odległe od siebie grupy i inicjatywy. Współtworzymy międzynarodowy ruch dbający o środowisko, sprawiedliwość społeczną i lokalne pożywienie. Tym jest dla nas agroekologia”.

O Fundacji im. Heinricha Bölla

„Niemiecka fundacja zielonej polityki, która działa w ponad 60 krajach poprzez 32 biura zagraniczne na rzecz zrównoważonego rozwoju, demokracji płci i międzykulturowego porozumienia. Przedstawicielstwo w Warszawie prowadzi projekty w obszarach Energia & Klimat, Europejska Polityka Rolna, Demokracja & Prawa Człowieka, Europa & Sprawy Międzynarodowe oraz Dialog Bałtycki. Celem Fundacji jest wzmacnianie demokracji i praw człowieka, zwiększanie partycypacji obywatelskiej oraz promowanie długofalowej, zrównoważonej transformacji społeczno-ekologicznej”.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Termin rejestracji:
    14 lipca 2024, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    20 września 2024, 10:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    20 października 2024, 17:00
  • Miejsce:
    Ekologiczny Uniwersytet Ludowy w Grzybowie
    Grzybów 1/2, Polska
  • Organizator:
    Fundacja Agro-Perma -Lab
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.