Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak napisać dobry statut stowarzyszenia i fundacji? Skorzystaj z kursu online od eduNGO. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 2024 – największa impreza seniorska w Europie!

Reklama

Kraków, Polska

za miesiąc

6 września 2024, 00:00

Bezpłatne

Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego z radością zapraszają na XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 6 września 2024 r. i zgromadzi ponad 5000 uczestników z ponad 100 Gmin Przyjaznych Seniorom oraz 10 państw.

Reklama

Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to największa impreza seniorska w Europie, która przyciąga członków rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli władz samorządowych z całej Polski.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Mariackim, po której uczestnicy w barwnym pochodzie pn. SENIOR MA MOC udadzą się do Parku im. Henryka Jordana. Na miejscu czeka na nich scena bogata w program edukacyjno-rozrywkowy. Przewidziano wykłady na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa, ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich, w tym badań kardiologicznych, ciśnienia, słuchu, wzroku, poziomu cukru we krwi oraz pomiaru masy ciała.

W strefie „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać” seniorzy dowiedzą się, jak unikać oszustw. Na Senioraliach obecne będą firmy honorujące Ogólnopolską Kartę Seniora, w tym ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, uzdrowiska, sanatoria oraz stoiska z lokalnymi wyrobami z całej Polski. W strefie gastronomicznej na uczestników czekać będą potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz grill.

Nie zabraknie również części sportowej i rozrywkowej. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Bigaj, Radosław Suliga, Duo Performance, Magdalena Suruło oraz zespół Prasłowianki. Wieczorem odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – wybitnego polskiego tenora Mirosława Niewiadomskiego oraz największy w Polsce Pokaz Mody Stylowych Seniorów – laureatów ogólnopolskiego konkursu Głosu Seniora oraz Sanatorium Miłości. Zakończenie wydarzenia uświetni impreza integracyjna prowadzona przez światowej sławy DJ Wikę, najstarszą DJ-kę Europy.

Tegoroczne Senioralia to wydarzenie imienia śp. dr. n. med. Krzysztofa Czarnobilskiego, ambasadora Głosu Seniora, współtwórcy Międzynarodowych Senioraliów, geriatry, twórcy idei Szpitala Przyjaznego Seniorom.


Partner wydarzenia: Miasto Kraków

Współfinansowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Więcej informacji na:

Stronie internetowej: https://glosseniora.pl/senioralia/

Stronie wydarzenia XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/894760749121076

Szczegóły wydarzenia

 • Rodzaj wydarzenia:
  Bezpłatne
 • Początek wydarzenia:
  6 września 2024, 00:00
 • Zakończenie wydarzenia:
  6 września 2024, 23:59
 • Miejsce:
  Kraków, Polska
 • Organizator:
  Stowarzyszenie MANKO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.