Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >
Gostyń. Mediacje rodzinne Cz. 1
22 sierpnia 2024, 00:00
22 sierpnia 2024, 00:00 - 31 grudnia 2025, 23:59
Bezpłatne
Jedną z metod wsparcia przy problemach rodzinnych są MEDIACJE RODZINNE. Teraz w ramach projektu „To nie musi być Twoja historia” są one dostępne nieodpłatnie w Ośrodku Mediacyjnym w Gostyniu.
W każdej rodzinie bywają sytuacje lepsze i gorsze. Wiele osób miewa trudne chwile w małżeństwie lub problemy wychowawcze. Awantury domowe, kłótnie rodzinne, nieporozumienia małżeńskie … - większość ludzi sądzi, że powinno się z nimi radzić samodzielnie, rozwiązywać problemy w czterech ścianach mieszkań i nikt z zewnątrz nie powinien wtrącać się w życie rodzinne innych osób. Gdy jednak awantury i kłótnie zatruwają codzienne życie, warto sięgnąć po pomoc w rozwiązaniu problemów rodzinnych.
Jedną z metod wsparcia są MEDIACJE RODZINNE. Teraz w ramach projektu „To nie musi być Twoja historia” są one dostępne nieodpłatnie w Ośrodku Mediacyjnym w Gostyniu.
MEDIACJA to dobrowolny sposób rozwiązywania konfliktów przy udziale bezstronnego, neutralnego mediatora, pozwalający osiągnąć porozumienie satysfakcjonujące obie strony sporu.
CZYM JEST MEDIACJA?
Mediacja to dobrowolny sposób rozwiązywania konfliktów przy udziale bezstronnego, neutralnego mediatora, pozwalający osiągnąć porozumienie satysfakcjonujące obie strony sporu. W sprawach spornych mediator pomaga skonfliktowanym stronom w przeprowadzeniu trudnej rozmowy w sposób bezpieczny, uporządkowany, spokojny, tak by zmierzała w kierunku odpowiadających obydwu stronom uzgodnień.
Mediacja jest alternatywną do drogi sądowej metodą rozwiązywania konfliktów i w odróżnieniu od procesu sądowego jest metodą poufną, tanią i szybszą. W mediacji główny nacisk kładzie się na odpowiedzialność stron. Pozostawia się im prawo decydowania o treści rozmów i ostatecznym kształcie porozumienia (nawet z decyzją o niezawieraniu ugody).
Fakt, że strony same pracują nad porozumieniem, poszukując różnych możliwości dojścia do niego i świadomość, że są autorami zawartej ugody, daje im wiele zadowolenia i satysfakcji. Gwarantuje też, że będą tej ugody przestrzegać. Sesja mediacyjna przeciętnie trwa 2 – 4 godziny. Mediacje mogą toczyć się przez kilka sesji.
Mediacje prowadzone w Ośrodku Mediacyjnym w Gostyniu dotyczą głównie spraw:
ustaleń alimentacyjnych;
ustalenia opieki nad dziećmi;
sporów okołorozwodowych i konfliktów dotyczących podziału majątku;
zadośćuczynienia za doznane krzywdy;
sporów wewnątrzrodzinnych dotyczących konfliktów pokoleniowych między rodzicami a dorastającymi dziećmi;
sporów między dorosłymi dziećmi a ich starszymi rodzicami;
sporów między pracownikiem a pracodawcą.
KIM JEST MEDIATOR?
Mediator to bezstronna osoba, która pomaga w rozwiązywaniu konfliktów między ludźmi i osiągnięciu takiego porozumienia pomiędzy skłóconymi, które mogłoby być satysfakcjonujące dla obu stron sporu. W sprawach spornych mediator pomaga stronom w prowadzeniu trudnych rozmów w sposób bezpieczny, uporządkowany i spokojny. Celem działania mediatora jest przede wszystkim usprawnienie, a czasami wręcz umożliwienie przeprowadzenia rzeczowej rozmowy o problemie.
KONTAKT
Aby zgłosić sprawę do mediacji, należy zgłosić się listownie, e-mailowo bądź osobiście do mediatora (adres: Ośrodek Mediacyjny 63-800 Gostyń, ul. Wrocławska 8 I piętro – w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu 65 572 75 28, kontakt@pcprgostyn.pl), bądź listownie lub mailowo (stowarzyszeniedziecko@wp.pl) lub telefonicznie (725 167 236) skontaktować się z Ośrodkiem Mediacyjnym Stowarzyszenia „DZIECKO”. Dalszą procedurę poprowadzi mediator.
Mediacje rodzinne odbywają się w ramach projektu „To nie musi być Twoja historia”, który został nagrodzony w konkursie „Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób - Wspieranie działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w województwie wielkopolskim”, przeprowadzonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, reprezentujący Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Dzięki temu projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w 2024 roku. Projekt jest też realizowany ze środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”. Realizację działań projektowych wspiera jako partner Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Projekt jest realizowany na terenie całego województwa wielkopolskiego.
Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Początek wydarzenia:22 sierpnia 2024, 00:00
-
Zakończenie wydarzenia:31 grudnia 2025, 23:59
-
Miejsce:PCPR w Gostyniu
Wrocławska 8/202 -
Organizator:Stowarzyszenie "DZIECKO"
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.