Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

(Nie)szkoła cyfrowego dobrostanu - bezpłatny projekt dla warszawskich szkół

Reklama

Warszawa, Polska

23 sierpnia 2024, 00:00

23 sierpnia 2024, 00:00 - 20 grudnia 2024, 23:59

Bezpłatne

Zapraszamy publiczne szkoły podstawowe (klasy IV-VIII) oraz ponadpodstawowe (klasy I-V) z Warszawy do udziału w bezpłatnym projekcie: (Nie)szkoła cyfrowego dobrostanu - edycja II. Celem programu jest wzmacnianie dobrostanu cyfrowego uczennic i uczniów oraz ich poczucia sprawczości. Młode uczestniczki i uczestnicy będą partycypacyjnie tworzyć projekt, a następnie dzielić się zdobytą wiedzą w ramach tutoringu rówieśniczego.

Reklama

Jesteśmy "bywalcami" świata cyfrowego, wirtualnego - w sieci się uczymy, pracujemy, komunikujemy, nawiązujemy relacje i wreszcie relaksujemy się. Młodzi Cyfrowi lub Młodzi Cyfrowi Tubylcy - tak często nazywa się pokolenia urodzonych po 2000 roku, dosłownie wychowali się ze smartfonem w ręku.

Świat cyfrowy wpływa na dobrostan młodych ludzi i generuje problemy w realnym świecie, a te się w tej chwili pogłębiają.

W (Nie)szkole stworzymy uczennicom i uczniom możliwość zdobywania doświadczenia, wiedzy i umiejętności potrzebnych do budowania dobrostanu cyfrowego.

Będziemy wzmacniać poczucie sprawstwa w zakresie uczenia się i rozwoju osobistego.

Pomogą w tym spotkania diagnostyczne z pedagogami oraz uczennicami i uczniami, poznanie ich perspektywy, potrzeb, dotyczących dobrostanu cyfrowego. To uczestniczki i uczestnicy spotkań będą "szefować" projektowi. Zależy nam, by jak najwięcej elementów, realizowanych później w projekcie zależało od pomysłów młodych.

W projekcie będziemy pracować metodami aktywizującymi (dialog, rozmowa, warsztaty) i innowacyjnymi (lekcja odwrócona).

Nasz projekt będzie miał trzy etapy.

Zaczniemy od diagnozy potrzeb, w czasie której określimy potrzeby społeczności szkolnej w zakresie dobrostanu cyfrowego.

Następnie będziemy pracować metodą lekcji odwróconej.
Postawimy na pozaformalne uczenie się i przygotowanie atrakcyjnych materiałów - będą konkretne, wciągające, intrygujące i krótkie (zasada pracy KWIK).

Na zakończenie, wykorzystując tutoring rówieśniczy, zwiększymy sprawczość i wzmocnimy samoocenę uczestniczek i uczestników.

Zapraszamy do udziału w projekcie. Liczba miejsc jest ograniczona - o przyjęciu decyduje termin zgłoszenia.

Projekt finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Termin rejestracji:
    6 września 2024, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    23 sierpnia 2024, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    20 grudnia 2024, 23:59
  • Miejsce:
    Warszawa, Polska
  • Organizator:
    Fundacja Zaprojektowane do Działania
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.