Jak założyć stowarzyszenie i napisać jego statut? Wszystkie informacje w poradniku PDF. Sprawdź >
Rak Off: Im dalej, tym lepiej! [patronat ngo.pl]
al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa, Poland, Przystanek Pole Mokotowskie: metro M1, tramwaje 17, 33, autobusy 119, 167, 174, 200
Dziś, 10:00 - 17:00
12 września 2024
Płatne
🦞 „Czas przestać się bać raka. Czas, żeby rak zaczął bać się nas!”* W Fundacji Rak'n'Roll mamy poczucie, że wszechobecny strach przed rakiem tylko mu pomaga w zajmowaniu w świecie miejsca, które mu się zwyczajnie nie należy. Zapraszamy na konferencję, którą robimy dla każdego i każdej z nas. Jeśli rak zajmuje jakiekolwiek miejsce w Twojej głowie, przyjdź o tym pogadać.
W tym roku Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! obchodzi 15-lecie swojej działalności. Z tej okazji 12 września w Gmachu Głównym SGH w Warszawie organizuje pierwszą rak’n’rollową konferencję Rak Off: Im dalej, tym lepiej. Fundacja tym samym zaprasza do dyskusji, co zrobić, "żebyśmy przestali się bać raka, a by to rak zaczął się bać nas"*.
Konferencja będzie składać się z dwóch części. W przestrzeni powitalnej (ogólnodostępnej) w nieoczywisty (także przestrzennie) sposób opowiemy o pracy Fundacji – przedstawimy programy pomocowe oraz inne formy wsparcia osób przechodzących przez raka i ich rodzin. To dla nas dobry moment, by pokazać uniwersum nie tylko naszych działań, ale także myśli, z którymi tworzymy nasze akcje, programy i które ogniskują nasze rak’n’rollowe plany i marzenia.
Na scenie głównej (wstęp biletowany) odbędą się esencjonalne, kilkunastominutowe wystąpienia. Do części wykładowej zaprosiliśmy wybitne osoby, z którymi współpracujemy lub chcielibyśmy pracować. Same ważne i ciekawe rzeczy do powiedzenia. Wykłady będą podzielone na trzy bloki: „Jest sobie rak” (o życiu osób chorych na raka), „Słowo na R” (o społecznych reakcjach związanych z chorobą nowotworową), „Sprzymierzeni – profilaktyka na przedpolach” (o tym, jak trzymać raka na dystans). Konferencję poprowadzi Tomasz Michniewicz.
Co czeka w blokach tematycznych?
W bloku „Jest sobie rak” mówcy skupią się na optyce człowieka w procesie chorowania. Pierwsi mówcy to ozdrowieńcy, których doświadczenie i otwartość opowiadania o nim z pewnością będzie mocnym startem dnia. O tym, jak to jest być pacjentem i podmiotowości pacjenta opowie dr n. film. Aga Szuścik. Bogusia i Paweł Ługowscy, poszukają odpowiedzi na pytanie, czy choroba musi oznaczać przerwę w życiu? Po nich osoby pracujące z chorymi poszerzą ten horyzont. Dr n.med. Mariola Kosowicz opowie o żałobie po zdrowiu, której doświadczyło wielu z nas. Blok zamknie dr n.hum. Alicja Długołęcka: co zrobić żeby nie stracić kontaktu z własnym ciałem podczas choroby? Emocji nie zabraknie, ale nie tylko serca się otworzą.
Blok „Słowo na R” zagłębi nas w sferze języka, którym świadomie lub nie, kreujemy przestrzeń do chorowania, a raczej – zdrowienia. Czy, a raczej: jak wpływa na chorych to, jak mówimy o tej chorobie w rozmowach, dziennikarskich publikacjach, sztuce, filmie, komunikacji marketingowej. Przyjrzyjmy się, jakie to ma znaczenie. Rozmowa panelowa, z doborowym zestawem mówców. Rozmowę Małgosi Sajan pacjentki, językoznawczyni dr Małgorzaty Majewskiej, filmoznawczyni Anny Czubaszek, dramaturżki Weroniki Szczawińskiej oraz reklamiarza Jacka Maciejewskiego poprowadzi dziennikarka medyczna Monika Rachtan.
Drugi blok zamkniemy wystąpieniem„Sztuka żegnania” Anji Franczak, założycielki Instytutu Dobrej Śmierci. To ogromna sztuka otwarcie rozmawiać o sprawach ostatecznych. Zapraszamy do rozmowy z Anją o tym, jak możemy wnieść więcej troski, czułości i świadomości w temat odprowadzania i pożegnania.
W bloku „Sprzymierzeni, profilaktyka nad przedpolach” głos oddamy organizacjom, które stawiają sobie inne cele niż Rak’n’Roll, ale także utrudniają rakowi życie. Jeśli profilaktyka to zapobieganie, to oni to robią. O swoich działaniach opowiedzą świetni ludzie: Magdalena Malinowska (Fundacja Malachite Minds), Łukasz Adamski (SEXEDPL), Agnieszka Pocztarska (Czytamy etykiety), Anna Cyklińska (Fundacja Można Zwariować), Paweł Krzemiński (Las na Zawsze), Szczepan Żurek (Krajobraz), Michał Paca (Michał Paca), Małgorzata Kilian-Grzegorczyk (Demagog).
Do zamknięcia trzeciego bloku zaprosiliśmy działaczkę społeczną Julię Kaffkę, ambasadorkę młodego pokolenia, która w swoim wystąpieniu "Punkt Zwrotny – wsparcie rówieśnicze ratuje życie" opowie o sposobach młodych na dbanie o zdrowie psychiczne, zwracając uwagę na bardzo ważny, choć pomijany w debacie publicznej element: Jak - nie mając eksperckiego doświadczenia - powinniśmy reagować, kiedy osoba w kryzysie dzieli się z nami swoją historią.
Będzie rzeczowo, w efekcie optymistycznie. Chcemy Ci dać poczucie mocy sprawczej!
Wstęp na część konferencyjną jest płatny (liczba miejsc w SGH w Warszawie jest ograniczona). Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na wsparcie Podopiecznych Rak’n’Rolla. W dniu wydarzenia osoby, które kupiły bilet, będą mogły wybrać, na który program Fundacji mają zostać przekazane środki.
Partnerami konferencji są: Avon Polska, Bespoke, EFL Leasing, Nationale-Nederlanden
Wydarzenie objęte patronatem medialnym: ngo.pl, Portal Onkologiczny Zwrotnik Raka, Hello Zdrowie, TVP3 Warszawa
Kiedy: 12 września 2024 r., godz. 10.00-17.00, początek rejestracji o 9.00
Gdzie: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek G
Bilety dostępne na: rakoff.org
*cytat z filmu “C-word”, reż. Meghan LaFrance O’Hara, www.thecwordmovie.com
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Płatne
-
Początek wydarzenia:Dziś, 10:00
-
Zakończenie wydarzenia:Dziś, 17:00
-
Miejsce:Gmach Główny SGH w Warszawie, bud. G
al. Niepodległości 162, 02-554 Warszawa, Poland
Przystanek Pole Mokotowskie: metro M1, tramwaje 17, 33, autobusy 119, 167, 174, 200 -
Organizator:Fundacja Rak'n'Roll
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.