Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Szkolenie pn. „Jak działać sprawnie, skutecznie i zgodnie z prawem” w Olsztynie

Reklama

Olsztyn, Polska

za 23 dni

25 października 2024, 12:00

Bezpłatne

Zapraszamy przedstawicieli ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH W OBSZARZE OCHRONY ZDROWIA do udziału w bezpłatnych szkoleniach pn. „Jak działać sprawnie, skutecznie i zgodnie z prawem”. Podczas spotkania omówione zostaną kwestie związane z kwestionariuszem samooceny – jego implementacja oraz prawidłowe stosowanie przepisów w nim zawartych. Przedstawione zostaną także korzyści płynące z jego zastosowania w organizacji.

Zaproszenie na szkolenie "Jak działać jawnie, skutecznie i zgodnie z prawem" 25 października 2024 w Olsztynie - program

Zaproszenie na szkolenie "Jak działać jawnie, skutecznie i zgodnie z prawem" 25 października 2024 w Olsztynie - program

Reklama

Kwestionariusz samooceny organizacji został stworzony przez ekspertów w 2021 roku jako narzędzie służące do przeprowadzenia wewnętrznej ewaluacji i oceny zgodności działania organizacji z obowiązującymi przepisami prawa, statutu, regulaminami i uchwałami organów statutowych organizacji pacjentów pod kątem formalno-prawnym. W pierwszym etapie realizacji zadania "Pacjenci dla zdrowia" zaplanowano jego uaktualnienie przez ekspertów, dostosowanie do zmian w prawie, jakie zaszły od czasu powstania kwestionariusza. Ponadto zaplanowano wyważenie ryzyk związane z nie przestrzeganiem przepisów zawartych w kwestionariuszu, aby użytkownik wiedział jakie sankcje może ponieść organizacja (priorytetyzacja).

Zachęcamy do pobrania (bezpłatnie ze strony https://ippez.pl/kwestionariusz-samooceny-dla-organizacji-juz-dostepny/otwiera się w nowej karcie) i korzystania z tego bardzo pomocnego narzędzia.

– Zależy nam, aby z kwestionariuszem samooceny dotrzeć także do organizacji, które są mniej mobilne, których liderzy nie mogą z różnych przyczyn brać udziału stacjonarnego w szkoleniach, które organizujemy jako Instytut w Warszawie. Temat proponowanego przez nas szkolenia jest dla organizacji bardzo ważny, zależy nam aby jak najwięcej mogło wziąć udział w spotkaniach i dowiedzieć się o kwestionariuszu samooceny, stąd pomysł, aby realizować szkolenia bliżej potencjalnych uczestników – w regionach. W mniejszej grupie łatwiej także zadać wszystkie pytania – mówi Igor Grzesiak, Wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Kierownik projektu.

W 2024 roku odbędą się szkolenia w następujących miastach:

04 października w Zielonej Górze

18 października w Szczecinie

25 października w Olsztynie

05 listopada w Kielcach

Białystok – data w trakcie ustaleń

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: czerwony przycisk poniżej (prosimy o wypełnienie dla każdego uczestnika osobno)

Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat pozostałych szkoleń na stronie Instytutu: https://ippez.pl/startuje-cykl-szkolen-regionalnych-dla-organizacji-pacjentow/otwiera się w nowej karcieotwiera się w nowej karcie

Serdecznie zapraszamy!

Realizację zadania współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Nowe FIO na lata 2021-2030.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    25 października 2024, 12:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    25 października 2024, 16:00
  • Miejsce:
    Olsztyn, Polska
  • Organizator:
    Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.