Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Bliskie spotkania 3. Sektora. Rozmowy 3. sektora w nowej literackiej odsłonie

Reklama

Łódź, Polska

za 8 dni

10 października 2024, 16:30

Bezpłatne

10 października przypada Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji właśnie 10 października 2024 r. (czwartek) o godz. 16:30, w Centrum OPUS przy ul. Narutowicza 8/10 w Łodzi odbędzie się pierwsze ze spotkań w ramach nowej odsłony cyklu „Rozmowy 3 sektora”.

Reklama

Tym razem comiesięczne dyskusje łódzkich społeczników będą oscylować wokół ważnych społecznie tematów: wspomnianego zdrowia psychicznego, niepełnosprawności, bezdomności, starości. Punktem wyjścia każdorazowo będą książki poruszające dany temat. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Gośćmi pierwszego spotkania z nowego cyklu zatytułowanego „Rozmowy 3 sektora: zdrowie psychiczne” będą:

Magdalena Korczyk-Waszak – terapeutka (w trakcie certyfikacji) pracująca w nurcie TSR (Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu SFBT), która o zdrowiu psychicznym opowie z punktu widzenia terapeutki i poruszy następujące zagadnienia:

  • dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne
  • jak w ostatnim czasie zmienia się świadomość na ten temat
  • czy temat zdrowia psychicznego poszczególnych ludzi jest istotny dla funkcjonowania całych społeczności i dlaczego

Nasza ekspertka podzieli się ponadto własnymi doświadczeniami związanymi z wolontariatem i opowie, jak tego typu aktywność pomaga ludziom w mierzeniu się z ich wyzwaniami.

Fundacja TRAMPOLINA (www.lodzkafundacjatrampolina.pl), której przedstawiciele opowiedzą o działalności w obszarze zdrowia psychicznego oraz o tym, jaki wpływ na zdrowie psychiczne społeczeństwa mogą mieć organizacje pozarządowe.

Na koniec eksperci wraz z uczestnikami porozmawiają o tym, w jakiej kondycji psychicznej jesteśmy jako społeczeństwo, jakie są możliwości dbania o własny dobrostan oraz co możemy zrobić, gdy dotknie nas kryzys psychiczny.

„Do nowych Rozmów 3. sektora zaprosiliśmy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz autorki bądź autorów ważnych pozycji literackich nawiązujących do tematów przewodnich, by pokazać, jakie działania podejmują NGO-sy wobec wyzwań społecznych współczesnego świata” – mówi Anetta Kietlińska, koordynatorka rozmów. „W trakcie merytorycznej dyskusji chcemy pokazać obszary i tematy, którymi zajmują się organizacje pozarządowe, jaką rolę odgrywamy w społeczeństwie, jak blisko ludzi i ważnych spraw jesteśmy” – dodaje.

„Organizacje pozarządowe są ważnym ogniwem systemu społecznego, wiele z nich czynnie uczestniczy w rozwiązywaniu problemów życia codziennego, jest blisko ludzi i wspiera ich w codziennych wyzwaniach” – opowiada Jolanta Woźnicka, Wiceprezeska Centrum OPUS i pomysłodawczyni nowego cyklu. „Chcemy przyjrzeć się, jak dany problem społeczny widzą pisarki i pisarze, którzy się mu przyglądają tworząc swoje dzieło literackie, a jak społeczniczki i społecznicy, którzy starają się swoją codzienną pracą wpływać na rzeczywistość” – dodaje.

Harmonogram „Rozmów 3 sektora”:

10.10.2024 g. 16:30 Zdrowie psychiczne | Gościnie: Magdalena Korczyk-Waszak – terapeutka (w trakcie certyfikacji) oraz Fundacja TRAMPOLINA

Zapisy: crm.opus.org.pl/cerv-rozmowy-3sektora-zdrowie-psychiczne-10102024 24.10.2024 g. 16:30 Starość | Goście: Grażyna Latos i Elżbieta Strzałkowska – autorki książki “Jak złodziej przyszła” oraz Stowarzyszenie Łódzki Uniwersytet Trzeciego Wieku Zapisy: crm.opus.org.pl/cerv-rozmowy-3sektora-starosc-24102024

21.11.2024 g. 16:30 Bezdomność | Goście: Sylwia Góra – autorka książki “Kobiety, których nie ma” oraz Stowarzyszenie SZCZYPTA DOBRA

Zapisy: crm.opus.org.pl/cerv-rozmowy-3sektora-bezdomnosc-21112024

05.12.2024 g. 16:30 Niepełnosprawność | Goście: Jacek Hołub – autor książki “Żeby umarło przede mną” oraz Fundacja KTOŚ

Zapisy: crm.opus.org.pl/cerv-rozmowy-3sektora-niepelnosprawnosc5122024


Magdalena Korczyk-Waszak

Terapeutka (w trakcie certyfikacji) pracująca w nurcie TSR (Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu SFBT). Certyfikowana coacherka i mentorka. Trenerka i ekspertka w zakresie dobrostanu, rozwoju osobistego i kompetencji społecznych. Od 30 lat wspiera ludzi i organizacje, pracuje indywidualnie i dla zespołów wspierając sektor pozarządowy. Pracowała dla m.in: Centrum OPUS, RCW Centerko, Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, Fundacja Banki Żywności, Mali Bracia Ubogich, Fundacja Viva, Habitat for Humanity. Prowadzi własny gabinet w Łodzi i sesje online. Spotyka się z twórcami literatury psychologicznej ( np. Natalia de Barbaro, Joanna Flis, dr Nerwica Marcin Matych). Pomaga ludziom prowadzić życie w zgodzie ze sobą i osiągać dobrostan w dorosłości.

"Moja praktyka opiera się na podstawach teoretycznych, doświadczeniu oraz stosowaniu sprawdzonych metod terapeutycznych i szkoleniowych. Wierzę, że każdy ma potencjał, aby transformować swoją codzienność ku satysfakcji i wewnętrznej wolności. Moje motto to: rób co możesz, gdziekolwiek jesteś, tym co masz, po swojemu".

www.magdalenakorczykwaszak.pl

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.