Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak stworzyć budżet projektu? Dowiedz się podczas webinaru eduNGO. Dołącz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Nowi sąsiedzi, wspólne wyzwania: jak budować lokalne strategie integracji? Spotkanie w Krakowie

Reklama
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Rajska 1, Kraków, Polska, https://maps.app.goo.gl/5XTM3aqoSu5PahyAA

za 22 dni

25 października 2024, 11:00

Bezpłatne

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza osoby reprezentujące biblioteki, domy kultury, lokalną administrację (samorządy) oraz organizacje pozarządowe, które pracują na rzecz integracji osób z doświadczeniem migracji i/lub uchodźstwa na spotkanie 25 października 2024 w Krakowie

Autor/źródło: FRSI
Reklama

Jak zmierzyć się z problemem migracji w lokalnej społeczności? Jak myśleć strategicznie o integracji osób z doświadczeniem migranckim i uchodźczym? Jak zorganizować współpracę w gronie lokalnych instytucji i organizacji? Jak wykorzystać potencjał bibliotek jako kluczowych partnerów samorządu, wspierających rozwój społeczności? Tymi tematami będziemy się zajmować podczas spotkania (debaty i warsztatów), które organizujemy w Krakowie, 25 października br.

Jest to jedno z dwóch spotkań otwierających projekt „LiBri: biblioteki i lokalne partnerstwa na rzecz integracji i włączenia osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Europie”, w którym zajmujemy się przygotowywaniem lokalnych strategii włączania osób z doświadczeniem migranckim i uchodźczym w mniejszych miejscowościach. Strategie będą tworzone przez lokalne partnerstwa stworzone w oparciu o działania i zaangażowanie bibliotek publicznych. W Polsce planujemy wyłonienie i wsparcie 12 partnerstw, których rekrutację rozpoczniemy w listopadzie br. Drugie, analogiczne spotkanie odbędzie się w tym samym czasie w Sopocie.

Więcej informacji o projekcie: https://frsi.org.pl/projekt/libri-biblioteki-i-lokalne-partnerstwa-na-rzecz-integracji-i-wlaczenia-osob-z-doswiadczeniem-migracji-i-uchodzstwa-w-europie/

Dla kogo?

Do udziału w spotkaniu zapraszamy osoby reprezentujące biblioteki, domy kultury, lokalną administrację (samorządy) oraz organizacje pozarządowe, które pracują na rzecz integracji osób z doświadczeniem migracji i/lub uchodźstwa. Zaproszenie kierujemy w szczególności do osób/organizacji/instytucji/gmin i miejscowości z południowej i centralnej części Polski.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie odbędzie się w piątek, 25 października w godzinach 11:00-16:00, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, przy ulicy Rajskiej 1 (sala 245, 2 piętro).

Co się wydarzy?

Spotkanie składa się z dwóch części:

  • debaty o tym, czego potrzebujemy, by stworzyć lokalną strategię integracji,
  • warsztatów poświęconych przygotowaniu do pracy nad strategią.

Podczas debaty będziemy rozmawiać o warunkach koniecznych do stworzenia lokalnej strategii integracji. Przyjrzymy się działaniom instytucji, organizacji i osób zaangażowanych w pracę na rzecz społeczności oraz oddolnym inicjatywom wspierającym osoby z doświadczeniem uchodźczym i migranckim.

Moderatorem debaty będzie dr hab. Konrad Pędziwiatr (Obserwatorium Wielokulturowości i Migracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), którego gośćmi będą m.in: dr Alicja Bartuś (Oświęcimski Instytut Praw Człowieka/ Miejska Biblioteka Publiczna Galeria Książki) oraz Krzysztof Markiel (Związek Miast Polskich).

Na warsztatach podejmiemy próbę wypracowania systemowych rozwiązań dotyczących integracji osób z doświadczeniem uchodźczym i migranckim. Przeanalizujemy zasoby i potencjał lokalnych instytucji i organizacji, przede wszystkim bibliotek jako kluczowych partnerów budujących lokalną społeczność i wspierających jej rozwój. Wspólnie zastanowimy się, jak tworzyć partnerstwa na rzecz integracji, włączania osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa oraz budowania sprawczości mieszkańców i mieszkanek.

Warsztaty poprowadzą: Anna Miodyńska, trenerka, i Magdalena Krasowska-Igras (przedstawicielka Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego).

Wydarzenie otwiera projekt „LiBri: biblioteki i lokalne partnerstwa na rzecz integracji i włączenia osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Europie”, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji 2021-2027. Projekt polega na przygotowaniu lokalnych strategii włączania osób z doświadczeniem migranckim i uchodźczym w mniejszych miejscowościach. Strategie będą tworzone przez lokalne partnerstwa stworzone w oparciu o działania i zaangażowanie bibliotek publicznych. W Polsce planujemy wyłonienie i wsparcie 12 partnerstw, których rekrutację rozpoczniemy w listopadzie br.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    25 października 2024, 11:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    25 października 2024, 16:00
  • Miejsce:
    Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
    Rajska 1, Kraków, Polska
    https://maps.app.goo.gl/5XTM3aqoSu5PahyAA
  • Organizator:
    Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.