Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak prowadzić księgowość stowarzyszeń i fundacji? Specyfika księgowości organizacji pozarządowych. Zapraszamy na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

XVIII edycja konferencji Pełno(s)prawny Student [patronat ngo.pl]

Reklama

Kraków, Polska

za miesiąc

4 grudnia 2024, 09:00

Bezpłatne

Wielkimi krokami zbliża się ważne, coroczne wydarzenie, czyli konferencja Pełno(s)prawny Student. W tym roku będzie to już XVIII edycja tego istotnego dla środowiska akademickiego spotkania. Konferencja odbędzie się 4 grudnia 2024 godz. 9.00-17.00 w Krakowie.

Reklama

Organizowana co roku przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego konferencja Pełno(s)prawny Student to jednocześnie długoletnia, bo sięgająca niemal dwóch dekad, tradycja i zarazem nowoczesność w podejściu do zagadnień, związanych z życiem akademickim w Polsce.

Wydarzenie rokrocznie gromadzi osoby z niepełnosprawnościami, decydentów, przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli uczelni wyższych, zaangażowanych w proces dostosowywania środowiska akademickiego dla osób z niepełnosprawnościami.

W czasie trwających przez cały dzień paneli dyskusyjnych, prelekcji i wykładów, uczestnicy konferencji z całej Polski mają okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę merytoryczną, związaną z zapewnianiem dostępności na uczelni, lecz również mają niepowtarzalną możliwość spotkania się w szerszym gronie i wymienienia własnych doświadczeń w tym zakresie. 

Dzięki unikatowej formule wydarzenia, konferencja Pełno(s)prawny Student, przez lata obecności w przestrzeni publicznej, stała się wyjątkowym i jedynym forum w Polsce, skupiającym przedstawicieli uczelni wyższych wokół ważnego tematu, jakim jest dostępność szkolnictwa wyższego.

Ogólna tematyka wydarzenia jest rokrocznie taka sama. Zapewnienie dostępności jest bowiem procesem, który rozłożony jest na lata, jeśli nie na dekady. Jednak ogromnym walorem konferencji jest różnorodność poruszanych co roku w jej trakcie zagadnień. Co więcej, stanowią one za każdym razem odpowiedź na najbardziej "palące" problemy, z jakim boryka się środowisko uczelni wyższych w zakresie zapewniania dostępności.

Co czeka uczestników XVIII konferencji Pełno(s)prawny Student w tym roku?

XVIII edycję konferencji Pełno(s)prawny Student otworzy wymiana doświadczeń uczestników konferencji z zakresu naboru i realizacji projektów 3.1 „Dostępność podmiotów szkolnictwa wyższego”. Kolejnym poruszanym tematem przed przerwą obiadową będzie bardzo ważne zarówno dla studentów, jak i kadry uczelni, zagadnienie, dotyczące wsparcia asystenta na uczelni, które stanowi odpowiedź na bieżące potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami.

Drugą część konferencji rozpocznie panel dyskusyjny "Czy uczelnia przetrwa w próżni? Budowanie sieci szansą dla rozwoju uczelni. Zwieńczy ją przybliżenie przez dr hab. Monikę Kresę (prof. ucz., kierowniczkę studiów na kierunku filologia polska, koordynatorkę Zespołu ds. Prostego Języka UW, zastępczynię redaktora naczelnego czasopisma "Poradnik Językowy" z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego) reguł stosowania prostego języka na polskiej uczelni.

Zapisy na konferencję

Zapisy na XVIII konferencję Pełno(s)prawny Student trwają do 20.11.2024 włącznie poprzez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji o konferencji oraz link do poprzednich edycji wydarzenia:

Ruszyły zapisy na XVIII edycję konferencji Pełno(s)prawny Student!

XVIII edycja konferencji Pełno(s)prawny Student

Wydarzenia cykliczne fundacji

Portal organizacji pozarządowych ngo.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    4 grudnia 2024, 09:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    4 grudnia 2024, 17:00
  • Miejsce:
    Kraków, Polska
  • Organizator:
    Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
  • E-mail:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.