Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >
Praca z ciałem i wyobraźnią w leczeniu skutków traumy. Model SEE FAR CBT
Warszawa, Polska
W sobotę, 10:00
23 listopada 2024, 10:00 - 24 listopada 2024, 17:00
Bezpłatne
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne, dwudniowe szkolenie dla psychoterapeutów, psychoterapeutek, oraz osób w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego pt.: "Praca z ciałem i wyobraźnią w leczeniu skutków traumy. Model SEE FAR CBT". Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do osób pracujących w obszarze udzielania pomocy cudzoziemcom przebywającym na terenie RP lub planującym świadczyć taką pomoc.
Model SEE FAR CBT został opracowany przez prof. Mooliego Lahada oraz Mikiego Dorona, którzy są założycielami Centrum Prewencji Stresu w Izraelu. Model SEE FAR CBT jest stosowany do pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi skutków przebytych traum. Od ponad 23 lat stosowany w różnych warunkach klinicznych. Setki terapeutów zostało przeszkolonych w Izraelu i za granicą. Niezależne badanie ewaluacyjne, w którym porównano wyniki SEE FAR CBT z wynikami EMDR, wykazało wysoką i równą skuteczność w obu przypadkach.
Cele szklenia:
zwrócenie uwagi na ciało w procesie psychoterapii traumy
nauka sposobów regulacji pobudzenie AUN podczas sesji terapeutycznych
zapoznanie z model SEE FAR CBT oraz nauka stosowania podstawowych narzędzi stosowanych w protokole:
nauka stosowania podstawowych protokołów pracy z traumą
tworzenie bezpiecznego miejsca
tworzenie zasobów i zakotwiczanie ich w ciele (wykorzystując elementy focusingu)
Kiedy: 23 i 24 listopada (sobota i niedziela) 2024
w godzinach 10:00 – 17:00
Gdzie: biuro Fundacji Ocalenie (dokładny adres zostanie rozesłany do zakwalifikowanych osób)
Rejestracja:
https://forms.gle/eb6dbJ2yBd13WQSF8
Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.
Twórca metody:
Prof. Dr Mooli Lahad - założyciel i prezes mashabim cspc (Centrum Prewencji Stresu) w Kiryat Shmona w Izraelu. profesor psychologii. psycholog medyczny - mentor, superwizor, ekspert w dziedzinie psychologii edukacyjnej i dramaterapii, autor 35 książek na temat odporności na traumę i wykorzystania sztuki w leczeniu ptsd. laureat wielu nagród, w tym nagrody światowej organizacji zdrowia WHO i organizacji izraelskich kobiet WIZO w 2017 za międzynarodową pomoc humanitarną oraz jako światowej sławy ekspert w dziedzinie interwencji i leczenia stresu oraz sytuacji kryzysowych z dziećmi, systemami i społecznościami.
Prowadząca warsztat:
Monika Szeliga: Psychoterapeutka gestalt, współpracująca od kilku lat z Fundacją Ocalenie, gdzie prowadzi psychoterapię osób w kryzysie oraz z doświadczeniem traumy. Trenerka rozwoju osobistego, od wielu lat tworzy grupy wsparcia dla kobiet i treningi radzenia sobie ze stresem. W swojej pracy używa wielu interdyscyplinarnych narzędzi takich jak techniki behawioralne, techniki pracy z ciałem, śpiew tradycyjny, medytacja aktywna. Wierzy w leczącą siłę wspólnoty, tworzy grupy medytacyjne oraz kręgi kobiet.
Organizatorzy zapewniają catering na przerwy kawowe, jednak będziemy prosić osoby uczestniczące o zapewnienie sobie wyżywienia podczas przerwy lunchowej.
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Termin rejestracji:20 listopada 2024, 23:59
-
Początek wydarzenia:W sobotę, 10:00
-
Zakończenie wydarzenia:W niedzielę, 17:00
-
Miejsce:Warszawa, Polska
-
Organizator:Fundacja Ocalenie
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.