Stwórz dobry projekt społeczny i wniosek o dotację Ucz się z eduNGO. Skorzystaj z kursu online >
Webinarium: NGO przyszłości – odporna i zrównoważona organizacja
za 14 dni
18 listopada 2024, 17:00
Bezpłatne
Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką zarządzania zrównoważoną organizacją społeczną do udziału w bezpłatnym webinarium pt. „NGO przyszłości – odporna i zrównoważona organizacja”, które odbędzie się 18.11.2024 w godzinach 17.00-20.00. Webinarium poprowadzi Magdalena Szczudło.
Grafika przedstawia zdjęcie trenerki oraz nazwę i tytuł wydarzenia
Autor/źródło: Patrycja Kwapik/CanvaFundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką zarządzania zrównoważoną organizacją społeczną do udziału w bezpłatnym webinarium pt. „NGO przyszłości – odporna i zrównoważona organizacja”, które odbędzie się 18.11.2024 w godzinach 17.00-20.00. Webinarium poprowadzi Magdalena Szczudło.
Aby się zgłosić, należy wypełnić FORMULARZ REKRUTACYJNY ONLINE NA WEBINARIUM 18.11.2024
Cel spotkania:
Webinar ma na celu zapoznanie uczestników z kluczowymi zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wypracowanie pomysłów i rozwiązań, które pomogą organizacjom pozarządowym dostosować się do wyzwań współczesności, takich jak zmiany klimatyczne i dostępność zasobów.
Metoda webinarium: warsztat przyszłościowy i przewidywanie przyszłości.
Sesja 1: „Wizja NGO Przyszłości” – jak stworzyć odporną i zrównoważoną organizację?
Cel: Zrozumienie pojęcia zrównoważonego rozwoju w kontekście organizacji pozarządowej. Zidentyfikowanie wyzwań, jakie stoją przed NGO w obliczu zmian klimatycznych i ograniczonych zasobów naturalnych.
· Wprowadzenie i inspiracja
· Symulacja przyszłości – „Scenariusze Przyszłości 2050
· Burza mózgów
Sesja 2: „Mapa Przyszłości” – zasoby i pomysły na zrównoważoną transformację
Cel: Wspólne opracowanie listy praktycznych rozwiązań i pomysłów na zrównoważone działania oraz analiza zasobów potrzebnych do ich wdrożenia.
· Generowanie pomysłów (Burza mózgów i mapa myśli)
· Analiza zasobów
· Priorytetyzacja działań
Sesja 3: „Kroki milowe do zmiany” – strategia wdrożenia działań
Cel: Stworzenie harmonogramu wdrożenia działań na najbliższe lata. Uczestnicy opracują plan przyszłości, który pozwoli na realizację pomysłów zgodnie z ich zasobami i możliwościami.
· Planowanie etapów wdrożenia
· Ćwiczenie: Wizja przyszłości 2030
· Podsumowanie i wnioski
Sylwetka prowadzącej:
Magdalena Szczudło – specjalistka ds. innowacji społecznych, trenerka.
W latach 2020-2023 pełniła funkcję Animatorki innowacji społecznych w ramach projektu Inkubator Włączenia Społecznego (POWER 2014-2020), którego celem była animacja, inkubacja, opracowanie i testowanie 60 innowacyjnych rozwiązań w obszarze włączenia społecznego w tym z wykorzystaniem koncepcji zrównoważonego rozwoju, następnie w ramach projektu pełniła rolę Opiekunki innowacji społecznych wspierając 14 organizacji w pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu jakości i dostępności usług społecznych.
Posiada wieloletnie doświadczenie w wspieraniu NGO w ich rozwoju instytucjonalnym poprzez realizację szkoleń, warsztatów, konsultacji w ramach takich projektów jak m.in: „Profesjonalne NGO”, „Małopolska Sieć NGO”, „Działamy lokalnie i profesjonalnie”, „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.
Posiada też doświadczenie w pracy międzynarodowej w ramach 4 projektów partnerstw strategicznych na rzecz innowacji społecznych programu Erasmus+ oraz projektu INTERREG EUROPA. Posiada certyfikat z zakresu metodyki zarządzania projektami Komisji Europejskiej PM².
Webinarium odbywa się w ramach projektu: „Zielona organizacja odpowiedzią na potrzeby czasu”. Udział w webinarium jest bezpłatny.
Webinarium jest skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką zarządzania zrównoważoną organizacją społeczną i chcących poszerzyć wiedzę i kompetencje w tym zakresie.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rekrutacji i udziału w webinariach dostępny jest na stronie organizatora.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030
Pliki do pobrania
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Termin rejestracji:17 listopada 2024, 23:59
-
Początek wydarzenia:18 listopada 2024, 17:00
-
Zakończenie wydarzenia:18 listopada 2024, 20:00
-
Miejsce:online
-
Organizator:Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.