Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

"Słuchające" usługi społeczne - konsultacje online praktyków i praktyczne dotyczące responsywności

Reklama
Cała Polska

Wczoraj, 00:00

20 listopada 2024, 00:00 - 27 listopada 2024, 23:59

Bezpłatne

Zapraszamy Cię do konsultacji online w ramach międzynarodowego projektu RESPONSIVE. Szukamy praktyków i praktyczek działających w usługach społecznych z obszaru: zdrowia psychicznego, niepełnosprawności, opieki nad dzieckiem/rodziną lub wsparcia młodzieży zagrożonej wykluczeniem. Chcemy porozmawiać o twoich doświadczeniach budowania bardziej "słuchających i empatycznych" (responsywnych) usług społecznych. Dołącz do grona naszych ekspertów!

Na ilustracji znajdują się zróżnicowana ze względu na płeć, rase, wiek grupa 15 osób siedzących w kręgu na krzesłach i rozmawiających.

Na ilustracji znajdują się zróżnicowana ze względu na płeć, rase, wiek grupa 15 osób siedzących w kręgu na krzesłach i rozmawiających.

Autor/źródło: Ilustracja wygenerowana przez AI w programie CANVA
Reklama

Zapraszamy Cię …

do udziału w badaniu i wsparciu projektu Responsive - wzrost wpływu obywateli na system usług społecznych w Europie. Szukamy praktyków i praktyczek oraz osób zarządzających organizacjami lub instytucjami świadczącymi usługi społeczne w obszarze: zdrowia psychicznego, niepełnosprawności, opieki nad dzieckiem i rodziną oraz wsparcia młodzieży w sytuacji ryzyka wykluczenia społecznego. 

Chcemy zaprosić Cię do udziału w wywiadzie grupowym, który odbędzie się w drugiej połowie listopada 2024 (do wyboru 20.11; 22.11; 25.11; 26.11), podczas którego będziesz mógł/ mogła podzielić się z nami swoimi doświadczeniami związanymi responsywnością, czyli… ze słuchaniem klientów i klientek, ich rodzin, a także społeczności lokalnych czy organizacji pozarządowych i włączaniem ich głosu w działania waszej organizacji lub instytucji.

W zamian za podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem oferujemy możliwość sieciowania się z innymi organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz większej responsywności usług społecznych, możliwość wzięcia udziału w tworzeniu innowacji społecznych związanych z budowaniem bardziej “słuchających i empatycznych” usług społecznych oraz małe upominki rzeczowe.

Jeśli masz ochotę dołożyć swoją cegiełkę do budowania bardziej responsywnych usług społecznych wypełnił formularz zgłoszeniowy i dołącz do grona naszych ekspertów!

Czym jest projekt RESPONSIVE?

Projekt RESPONSIVE - Wzrost wpływu obywateli na system usług społecznych w Europie realizowany jest w ramach programu „Horyzont Europa” w obszarze: „Przyszłość demokracji i partycypacji obywatelskiej”. Ma na celu sprawdzenie jak można zwiększyć udział obywateli w rozwój usług społecznych, by były bardziej dopasowane do ich  potrzeb. Chcemy się dowiedzieć jak obecnie działa i jak mogłoby działać współtworzenie usług społecznych z obywatelami. Uzyskane podczas badań informacje wykorzystamy do projektowania i testowania nowych sposobów wykorzystania informacji zwrotnych od obywateli po to, by usługi te były bardziej efektywne. 

Projekt realizowany jest w sześciu krajach: Austrii, Danii, Francji, Polsce, Portugalii i  Rumunii.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie https://responsive-europe.eu/

Jak długo będzie trwał projekt RESPONSIVE? 

  • od września 2023 do lutego 2024 roku (I część). Konsultacje z obywatelami.
  • od marca do sierpnia 2024 roku (II część) Konsultacje z aktywistami
  • od września 2024 do lutego 2025 roku (III część) Konsultacje z praktykami
  • od lutego 2025 do grudnia 2025 roku (IV część) Projektowanie usług we współpracy z obywatelami

Jak  dowiesz się o rezultatach badania?
Będziemy  promowali, to czego się dowiemy wśród: obywateli, aktywistów, praktyków (profesjonalistów), urzędników i naukowców. Powstaną prezentacje konferencyjne, filmy na kanale YouTube, warsztaty szkoleniowe, raporty badawcze, artykuły publicystyczne i naukowe. Stworzymy praktyczne narzędzia dla obywateli, organizacji pozarządowych i służb społecznych. Każdy uczestnik badań będzie miał dostęp do informacji o projekcie. Wszystkie publikacje dostępne będą w języku angielskim na stronie internetowej projektu oraz w języku polskim na stronie Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. 

Jeśli masz pytania…
skontaktuj się z nami. Zawsze chętnie z Tobą porozmawiamy na temat szczegółów badań i całego projektu. Po prostu napisz: ba.lipinska@uw.edu.pl lub zadzwoń +48 692 866 521 do Barbary Lipińskiej-Zańko.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.