Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stwórz dobry projekt społeczny i wniosek o dotację Ucz się z eduNGO. Skorzystaj z kursu online >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Konkurs „DNA – bo pomaganie mamy w genach”. Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji!

Reklama
Cała Polska

Dziś, 00:00

15 listopada 2024, 00:00 - 22 listopada 2024, 23:59

Bezpłatne

Polska Moc Biznesu zaprasza firmy oraz organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie „DNA – bo pomaganie mamy w genach”. Inicjatywa ta ma na celu wyróżnienie projektów, które w sposób znaczący wpływają na poprawę jakości życia społeczeństwa. W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na organizacje i firmy wspierające osoby i tereny dotknięte powodzią.

Reklama

Tegoroczna edycja Kongresu Społeczno-Gospodarczego Polska Moc Biznesu odbędzie się 2  grudnia 2024 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Podobnie jak w minionym roku, także i tym razem towarzyszyć jej będzie finał konkursu „DNA – Bo Pomaganie Mamy w Genach”, w którym zarówno firmy, jak i organizacje pozarządowe mogą przekazać swoje działania i aktywności. Nabór zgłoszeń będzie trwał do 22 listopada!

Co wyróżnia konkurs DNA?

Konkurs „DNA – bo pomaganie mamy w genach” to inicjatywa, która od lat nagradza projekty wyróżniające się na polu działań społecznych, ekologicznych oraz zarządczych. Celem konkursu jest promowanie wartościowych inicjatyw, które kładą nacisk na zrównoważony rozwój, solidarność społeczną oraz innowacyjne podejście do zarządzania. Konkurs otwiera przestrzeń do prezentacji najlepszych praktyk, dzięki którym firmy i organizacje NGO mogą budować pozytywny wpływ na otoczenie.

– Polska jest pełna przedsiębiorców i organizacji, które z pasją angażują się w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska. Konkurs „DNA – bo pomaganie mamy w genach” to doskonała okazja, by wyróżnić te podmioty, które mają odwagę działać inaczej – bardziej odpowiedzialnie i innowacyjnie – mówi Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze, współorganizator Kongresu Polska Moc Biznesu.

Kategorie i zasady konkursu

Tegoroczna edycja poświęcona jest organizacjom pozarządowym i firmom, które są zaangażowane we wsparcie osób i terenów dotkniętych powodzią. W ramach konkursu nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach: Organizacje pozarządowe – za efektywne i trwałe działania pomocowe oraz Biznes – dla firm wyróżniających się podejmowanymi inicjatywami oraz współpracą z innymi podmiotami i społecznościami lokalnymi.

To właśnie dzięki tej strukturze, zarówno duże korporacje, jak i małe NGO, mają szansę zostać docenione za swoje zaangażowanie i wkład w budowanie lepszego jutra.

Laureaci zostaną wyłonieni w dwóch etapach – najpierw przez jury Polskiej Mocy Biznesu, a następnie w głosowaniu internautów. Zgłoszenia do konkursu można składać do 22 listopada 2024 roku. Formularze rejestracyjne są dostępne na oficjalnej stronie konkursu: polskamocbiznesu.pl.

Do konkursu DNA zapraszamy:

  • Organizacje pozarządowe zarejestrowane w Polsce, które angażują się w niwelowanie skutków powodzi poprzez wsparcie mieszkańców oraz odbudowę terenów objętych klęską.
  • Przedsiębiorstwa aktywnie działające w zakresie CSR, które chcą podkreślić swoje zaangażowanie społeczne i działania na rzecz wsparcia powodzian oraz lokalnych społeczności na południu Polski.

Poprzednie edycje – inspiracja do działania

W ubiegłorocznej edycji konkursu nagrodzono 18 projektów, które wyróżniały się w trzech kategoriach tematycznych. Wśród laureatów znalazły się takie firmy jak McDonald’s Polska, VELUX, czy WIŚNIOWSKI, a także organizacje pozarządowe, w tym Fundacja Ewy Błaszczyk „AKOGO?” oraz Centrum Praw Kobiet. Przykłady te pokazują, że niezależnie od skali działalności, każdy może przyczynić się do tworzenia zrównoważonego i sprawiedliwego społeczeństwa.

– Konkurs DNA pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w polskich firmach i organizacjach, które na co dzień zmieniają świat na lepsze. To właśnie te inicjatywy stanowią inspirację dla nas wszystkich – podkreśla Artur Beck, producent Kongresu Polska Moc Biznesu.

Potok Społeczny jako platforma prezentacji najlepszych praktyk

Potok Społeczny, będący integralną częścią Kongresu, umożliwi wymianę doświadczeń między przedstawicielami sektora prywatnego a NGO, tworząc platformę dla inspirujących dyskusji i współpracy. Podczas tego bloku omówione zostaną najważniejsze projekty prowadzone przez NGO, które przyczyniają się do rozwiązywania kluczowych wyzwań społecznych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z przykładami najlepszych praktyk, które mogą stać się inspiracją dla innych.

Przyszłość społecznej odpowiedzialności biznesu

Tegoroczna edycja Kongresu Polska Moc Biznesu, podczas której ogłoszeni zostaną laureaci konkursu DNA, będzie również okazją do głębszej refleksji nad rolą biznesu w budowaniu zrównoważonego rozwoju.

Zachęcamy wszystkie firmy i organizacje pozarządowe do udziału w konkursie – to niepowtarzalna okazja, aby pokazać, jak pomaganie stało się częścią ich DNA. Zapraszamy również do  śledzenia aktualnych informacji na temat Kongresu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych: polskamocbiznesu.pl.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    Dziś, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    22 listopada 2024, 23:59
  • Organizator:
    Fundacja Czyste Powietrze

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.