Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Ekonomizacja, droga od NGO do przedsiębiorstwa, gdzie idee i dziedzictwo kultury spotykają rynek

Reklama
Klaster Zabłocie

Władysława Reymonta 20, Kraków, Polska

za 7 dni

27 listopada 2024, 17:00

Bezpłatne

Działasz w NGO? Pracujesz z dziedzictwem kultury? Zastanawiasz się jak pozyskiwać pieniądze z innych źródeł niż granty, myślisz o tym, ale nie wiesz, z czym to się wiąże? Przyjdź na spotkanie 27 listopada o godz. 17:00 w Klastrze Zabłocie! Podzielimy się naszą wiedzą i opowiemy o tym, dlaczego warto się ekonomizować, jak umiejętnie łączyć świat tradycji z wyzwaniami współczesności z uwzględnieniem kontekstu rynku.

Na zdjęciu liderki Serfenty trzymają nagrodę za działalność na rzecz dziedzictwa kultury z fokusem na zrównoważony biznes

Na zdjęciu liderki Serfenty trzymają nagrodę za działalność na rzecz dziedzictwa kultury z fokusem na zrównoważony biznes

Autor/źródło: Sam Kim
Reklama

Działasz w NGO? Pracujesz z dziedzictwem kultury? Zastanawiasz się jak pozyskiwać pieniądze z innych źródeł niż granty, myślisz o tym, ale nie wiesz, z czym to się wiąże? Przyjdź na spotkanie 27 listopada o godz. 17:00 w Klastrze Zabłocie!

Podzielimy się naszą wiedzą i opowiemy innym organizacjom o tym, dlaczego warto się ekonomizować, jak umiejętnie łączyć świat tradycji z wyzwaniami współczesności z uwzględnieniem kontekstu rynku. Jak współcześnie sprzedawać rzemiosło? Wzorcowe praktyki oraz silny fokus na zrównoważony biznes – to nasza droga. Opowiemy o sukcesach, ale też o trudnościach na tej drodze, która zaprowadziła nas do stworzenia nagradzanego modelu biznesowego “Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła”.

Od kilku lat działamy w zrównoważony sposób, niezależnie od grantów, dotacji czy innych źródeł płynących z dofinansowań zewnętrznych. Postawiłyśmy na stabilny, biznesowy rozwój naszej organizacji, czyli na ekonomizację i działanie na rynku. Nasze usługi, wiedzę oraz produkty sprzedajemy, prowadząc działalność gospodarczą.

Spotkanie poprowadzi Łucja Cieślar - współzarządza Serfentą, która od 16 lat pracuje z dziedzictwem kultury, a szczególnie z rzemiosłem plecionkarskim. Jest współautorką modelu biznesowego „Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła”, którego celem jest utrzymanie ciągłości umiejętności rzemieślniczych, ich uwspółcześnianie oraz – co najważniejsze - urynkawianie. Udostępnia, upowszechnia i promuje niematerialne dziedzictwo kultury na całym świecie. Uważa, że doświadczenie rzemiosła powinno być dostępne dla wszystkich.

Stowarzyszenie Serfenta od 16 lat działa w zakresie nowoczesnego i biznesowego podejścia do pracy z rzemiosłem plecionkarskim. Tworzące organizację ekspertki, Paulina Adamska i Łucja Cieślar zaprojektowały (wspólnie z doradczynią biznesową Urszulą Szwed) autorski Model Biznesowy „Innowacyjny Model Rewitalizacji Rzemiosła”, dzięki któremu zarabiają na swoje działania. Udostępniają, upowszechniają i zarządzają wiedzą o dziedzictwie kultury. Organizują warsztaty i wydarzenia merytoryczne, prowadzą wykłady o styku antropologii kulturowej, rzemiosła i rynku; umożliwiają doświadczenie rzemiosła każdemu. Uczą tych, którzy przekazują wiedzę i umiejętności innym. Serfenta to jedna z trzech polskich organizacji akredytowanych przez UNESCO. Otrzymała nagrodę EUROPA NOSTRA 2024 w kategorii edukacja, która jest nazywana Oskarem dziedzictwa kultury. Zdobyła międzynarodową nagrodę w Korei Południowej JIAPICH 2022 za promocję niematerialnego dziedzictwa kultury z silnym fokusem na zrównoważony biznes. Znalazła się też w finale nagrody New European Bauhaus 2023 z projektem “Innovation Model of Craft Revitalisation”.

Działanie dofinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Promocja graficzna wydarzenia - zaproszenie na spotkanie

Promocja graficzna wydarzenia - zaproszenie na spotkanie

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    27 listopada 2024, 17:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    27 listopada 2024, 19:00
  • Miejsce:
    Klaster Zabłocie
    Władysława Reymonta 20, Kraków, Polska
  • Organizator:
    Stowarzyszenie Serfenta
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.