Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak wypełnić wniosek o dotację od administracji? Mamy dla Ciebie praktyczny PDF. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Weekend z Zawirowaniami. Grudniowe pokazy spektakli w Teatrze Tańca Zawirowania

Reklama

Warszawa, Polska

7 grudnia 2024, 00:00

7 grudnia 2024, 00:00 - 15 grudnia 2024, 23:59

Płatne

Dla wszystkich miłośników tańca warszawskie Zawirowania przygotowały w grudniu bogaty repertuar. Na widzów czekają aż dwa weekendy, podczas których będzie można oglądać spektakle duetu Bulder x Grabarczyk, B’Cause Dance Company, czy premierowe pokazy w choreografii Elwiry Piorun i Krzysztofa Łuczaka.

Reklama

W dniach 7-8 grudnia na scenie Teatru Tańca Zawirowania przy al. Jerozolimskich 181 będzie można obejrzeć spektakle „Miazga” (7.12) i „Unboxing” (8.12). O świecie przedstawionym w „Miazdze” twórcy opowiadają, że to program, który odpowiada za kodowanie ciągłości procesów zachodzących w ciele człowieka. Miazga to centrum zarządzania organizmem, skupione wokół ośrodkowego układu nerwowego. Fizjologiczne i społeczne mechanizmy, które zachodzą w Miazdze, są poddawane analizie, interpretacji i eksploatacji przez Awatary. Używają one języka programowania Brainfuck, który stanowi narzędzie choreograficzne, odpowiadające za strukturę, tempo i podejmowane przez Awatary decyzje.

W spektaklu „Unboxing” w choreografii Oli Komarnickiej artyści poruszają temat empatii – zdolności, z którą pierwszą styczność mamy jeszcze będąc w brzuchu mamy – odczuwając i współprzeżywając jej emocje i potrzeby, a którą czasem z biegiem życia zatracamy. Choreografia przygląda się wpływowi empatii na umiejętność budowania bliskości z drugim człowiekiem i funkcjonowanie w społeczeństwie, eksploruje też potencjał tańca, bliskości fizycznej i czułości jako narzędzi jej wzmacniania i rozwijania.

W kolejny weekend — 14 i 15 grudnia na widzów czekają natomiast dwa spektakle premierowe. „W pętli” w choreografii Krzysztofa Łuczaka (14.12) opowiada trzy różne historie, które łączy jeden wspólny mianownik: zmagania z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym. Natrętne myśli, kompulsywne zachowania, rytuały… Jak sobie z nimi radzić? Czy można się ich pozbyć? Jak wpływają one na relacje z innymi ludźmi? Każda z przedstawianych historii to obraz nierównej walki, jaką człowiek musi zmierzyć z obsesyjnymi myślami i zachowaniami, które raz odgonione wracają ze zdwojoną siłą. Ale może jednak jest nadzieja, by wydostać się z tej pętli?

15 grudnia pochylimy się z kolei nad zagadnieniem tańca — tego, kiedy staje się sztuką, a kiedy nią nie jest? Czy musi być on poddany określonej konwencji, opowiadać jakąś historię, czy też wystarczy improwizacja na jakiś określony temat albo i bez tematu. Gdzie umieścić w tej systematyce tańce ludowe, towarzyskie czy religijne? Pokaz „Z powrotem do tańca” w choreografii Elwiry Piorun jest próbą sprawdzianu, czy definicja tańca jest jeszcze aktualna i czy może być użyteczna w przygotowaniu przedstawienia, które ma wyrazić emocje jego twórców i wykonawców?

Bilety na wszystkie wydarzenia zakupić można przez stronę Kicket.com:

Spektakl „Miazga”, 7.12 godz. 19:00, bilety: https://tiny.pl/3mkfq8xp

Spektakl „Unboxing”, 8.12 godz. 19:00, bilety: https://tiny.pl/6yyds28z

Spektakl „W pętli”, 14.12 godz. 19:00, bilety: https://tiny.pl/333p_r53

Spektakl „Z powrotem do tańca”, 15.12 godz. 19:00, bilety: https://tiny.pl/g1hjwb81

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Płatne
  • Początek wydarzenia:
    7 grudnia 2024, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    15 grudnia 2024, 23:59
  • Miejsce:
    Warszawa, Polska
  • Organizator:
    Teatr Tańca Zawirowania, Fundacji Scena Współczesna

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.