Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak prowadzić księgowość stowarzyszeń i fundacji Poznaj specyfikę księgowości organizacji z kursem eduNGO. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Cyberbezpieczeństwo międzynarodowe: Jak chronić się przed globalnymi zagrożeniami w sieci?

Dzięki temu wydarzeniu
nie musimy polegać na reklamach.
Dziękujemy!
Cała Polska

za 7 dni

11 grudnia 2024, 15:00

Bezpłatne

WEBINAR DLA CZŁONKÓW i WOLONTARIUSZY 3 SEKTORA W obliczu coraz bardziej złożonych globalnych zagrożeń w cyberprzestrzeni, skuteczna ochrona staje się priorytetem nie tylko dla państw, ale i dla obywateli.

W ramach webinarium dr Joanna Kulesza zaprezentuje najważniejsze wyzwania i strategie międzynarodowego cyberbezpieczeństwa, w tym:  

Na koniec przyjrzymy się roli satelitarnych technologii, takich jak Starlink, które w obliczu zakłóceń tradycyjnych połączeń, odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu łączności, co szczególnie uwidocznił konflikt na Ukrainie.  

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji!

Wydarzenie jest realizowane przez stowarzyszenie AVSI Polska, dzięki wsparciu Kyndryl Foundation, we współpracy w Lodz Cyber Hub.

Nasza prelegentka dr Joanna Kulesza jest adiunktem w Katedrze prawa międzynarodowego publicznego i stosunków międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Założycielką i dyrektorką Łódzkiego Centrum Cyberbezpieczeństwa (Lodz Cyber Hub) - centrum badawczego działającego w ramach Uniwersytetu Łódzkiego, poświęconego badaniom nad stosowaniem prawa międzynarodowego w środowisku cyfrowym. Reprezentuje interesy europejskich użytkowników Internetu w Komitecie Doradczym ds. Społeczności Internetowej przy ICANN (ICANN ALAC), jest ekspertką europejsko-chińskiej grupy roboczej ds. stosowania prawa międzynarodowego w cyberprzestrzeni (EEC-IL) i chińsko-europejskiego dialogu nt. cyberbezpieczeństwa (Sino-European Cyber Dialogue; SECD), prowadzonych przez Geneva Center for Security Studies (GCSP) oraz Hague Center for Security Studies (HCSS). 

Z ramienia Lodz Cyber Hub kieruje współpracą z Europejskim Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony (European Security and Defence College, ESDC), instytucją szkoleniową Unii Europejskiej, która wspiera rozwój i doskonalenie kadr w obszarze polityki bezpieczeństwa i obrony UE.

Na UŁ realizuje projekty badawcze, dydaktyczne i wdrożeniowe z zakresu prawa międzynarodowego w cyberprzestrzeni, jest autorką licznych publikacji o tej tematyce oraz wykłada prawo międzynarodowe, cyberbezpieczeństwo, prawo mediów i prawne aspekty informatyki dla adeptów informatyki, dziennikarstwa i prawa na UŁ i na Uniwersytecie Wileńskim.

konsekwencje niedawnych aktów sabotażu, takich jak uszkodzenie podwodnych kabli na Bałtyku, dla infrastruktury krytycznej i bezpieczeństwa komunikacji.   

europejskie cybersankcje nakładane na rosyjskich cyberprzestępców, które stały się odpowiedzią na globalne kampanie hakerskie,  

rosnące znaczenie cyberdyplomacji jako narzędzia w zapobieganiu konfliktom cyfrowym,  

działania Unii Europejskiej na rzecz uregulowania aktywności w cyberprzestrzeni, takie jak niedawna Deklaracja o stosowaniu prawa międzynarodowego wobec zagrożeń cybernetycznych (18/11/2024 https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2024/11/18/cyberspace-council-approves-declaration-to-promote-common-understanding-of-application-of-international-law/ ),

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Termin rejestracji:
    10 grudnia 2024, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    11 grudnia 2024, 15:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    11 grudnia 2024, 17:30
  • Organizator:
    AVSI Polska
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.