Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Rekrutuj, motywuj, rozwijaj Zbuduj zgrany zespół dzięki wiedzy od eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Warszawa, Polska

1 lutego 2025, 00:00

1 lutego 2025, 00:00 - 15 lutego 2025, 23:59

Płatne

W lutym Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na weekendowe pokazy spektakli, które powracają na scenę po dłuższej przerwie. Na widzów czekają „Terytorium”, „Empty bodies”, „Opowiedz nam o przyszłości” oraz „Atsu”.

Reklama

W pierwszy weekend lutego na scenie przy al. Jerozolimskich 181 zobaczyć będzie można spektakl „Terytorium”, który zaprezentowany zostanie dwa razy — 1 i 2 lutego. „Terytorium” to spektakl w choreografii Karoliny Kroczak, w którym występują Elwira Piorun i Magdalena Wójcik. Opowiada o potrzebie definiowania swojej tożsamości w perspektywie czasu i przestrzeni. To spektakl o różnorodnych strategiach ekspansji, które każde pokolenie podejmuje na swój sposób, a także o kulturze, która każe myśleć, że czasu i miejsca jest coraz mniej. Na scenie zobaczymy dwie kobiety, które nie tylko rywalizują o uwagę widza, ale także zmagają się z własnym obrazem doskonałości, który przemija, lub któremu nie mogą sprostać.

8 i 9 lutego, w ramach WEEKENDU Z ZAWIROWANIAMI, widzowie będą mogli obejrzeć spektakle „Empty bodies” w choreografii Karoliny Kroczak oraz „Opowiedz nam o przyszłości” w choreografii Elwiry Piorun. „Empty Bodies” to spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności. „Empty Bodies” to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną jaką płacimy za idealny „plastikowy” świat.

„Opowiedz nam o przyszłości” jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią „Solaris”. Artyści zajmują się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować ludzkimi umysłami.

15 lutego na scenie Teatru Tańca Zawirowania Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo zaprezentują spektakl „Atsu”. ATSU w języku japońskim oznacza nacisk oraz presję. Bazą do ruchu w spektaklu jest japoński masaż shiatsu, w którym operator masując drugą osobę wykonuje nad nią choreografię, która sama w sobie stanowi pewien rodzaj ceremonii. W spektaklu „Atsu” artyści starają się odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę sami podejmujemy decyzje, czy też w jakiś sposób kierujemy się presją: kulturową, społeczną, polityczną, rasową? „Atsu” to inkwizycja, która zaczyna się od ceremonii dwojga nieznajomych, aż po korzenie symbolicznego znaczenia wszystkiego co nas otacza i czego nie doceniamy, a w rzeczywistości może nas gnębi i trzyma w mentalnej klatce.

Bilety na wszystkie spektakle do nabycia przez stronę Kicket.com:

„Terytorium”, 1 lutego, godz. 19:00: https://tiny.pl/mx863kzx

„Terytorium”, 2 lutego, godz. 19:00: https://tiny.pl/mdc_m76w

„Empty bodies”, 8 lutego, godz. 19:00: https://tiny.pl/42bstd7z

„Opowiedz nam o przyszłości”, 9 lutego, godz. 19:00: https://tiny.pl/mv8pbxg7

„Atsu”, 15 lutego, godz. 19:00: https://tiny.pl/vnt6jhhv

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Płatne
  • Początek wydarzenia:
    1 lutego 2025, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    15 lutego 2025, 23:59
  • Miejsce:
    Warszawa, Polska
  • Organizator:
    Centrum Teatru i Tańca Zawirowania
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.