Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Rekrutuj, motywuj, rozwijaj Zbuduj zgrany zespół dzięki wiedzy od eduNGO >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama

Łódź, Polska

za 10 dni

28 stycznia 2025, 17:30

Bezpłatne

Czy neuroróżnorodność to wyzwanie czy szansa? Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi do Klubokawiarni Niebostan pn. „Siła neuroróżnorodności”, gdzie wspólnie z ekspertami oraz osobami zaangażowanymi w działalność społeczną porozmawiamy o wyzwaniach, z którymi mierzą się dzieci i dorośli w spektrum oraz o tym, jak możemy tworzyć bardziej otwarte i inkluzywne środowisko.

Reklama

Debatę poprowadzą wolontariuszki Stowarzyszenia „Pomost” —studentka psychologii, Natalia Malinowska oraz oligofrenopedagożka i terapeutka, Małgorzata Michaluk.

W gronie ekspertów znajdą się:

·        Sylwia Kowalska – współtwórczyni Fundacji Autism Team oraz inicjatywy obywatelskiej Chcemy Całego Życia, w których działa społecznie na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz aktywna członkini Inicjatywy „Nasz Rzecznik”, współpracująca z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Ponadto, działaczka na rzecz środowiska rodzin osób z autyzmem, współinicjatorka ruchu rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami, inicjatorka i koordynatorka ogólnopolska Klubu Świadomych Rodziców oraz współorganizatorka i aktywna uczestniczka kampanii społecznych, podnoszących świadomość dot. życia z niepełnosprawnościami., m.in. dotyczących zniesienia zakazu pracy zarobkowej na świadczeniach opiekuńczych („Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!”, „Dzieciństwo bez przemocy, dorosłość bez lęku”).  Inicjatorka i koordynatorka Społecznego Pogotowia Interwencyjnego: pomaga, mediuje, radzi i interweniuje społecznie wszędzie tam, gdzie łamane są prawa osób z niepełnosprawnościami i członków ich rodzin. Aktywnie działa w przestrzeniach rzeczniczych, współpracuje z wieloma organizacjami w obszarze niepełnosprawności.

·        Jan Gawroński – osiemnstolatek w spektrum autyzmu i z milionem innych zalet. Samorzecznik, społecznik, działający w Fundacji Autism Team, inicjatywie Obywatelskiej „Chcemy całego życia!” oraz inicjatywie „Nasz Rzecznik”. Społeczny Zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka – Moniki Horny-Cieślak. Pomysłodawca i organizator Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza młodzież w spektrum autyzmu. Aktor grupy teatralnej Autentyczni Artyści. Jeden z bohaterów książki pt. Young Power 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat oraz „Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze” autorstwa Justyny Sucheckiej. Podczas wydarzeń strajkowych pod Sejmem w maju 2018 r. odczytał apel do władz o pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. Autor „listu do minister”, który wzmocnił kampanię dotyczącą środowiskowych domów samopomocy typu D dla osób z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną.

·        Małgorzata Juraś-Darowny – psycholożka, dla której szczególnie bliskie są kontekstualne nauki o zachowaniu, w tym terapia akceptacji i zaangażowania. W tym podejściu poddaje swoją pracę regularnej superwizji. W swojej pracy skupia się na wzmacnianiu elastyczności psychologicznej, korzystając z wywodzących się z ACT metody pracy z ciałem, umysłem i emocjami. Wierzy, że kształtowanie postawy akceptacji i uważności oraz rozpoznanie własnych wartości prowadzi do zaangażowanego działania – fundamentu życia w zgodzie z samym sobą. Podejście ACT wykorzystuje, nie tylko w pracy z dorosłymi, ale również z dziećmi i młodzieżą. Członkini Association for Contextual Behavioral Science oraz polskiego chapteru Stowarzyszenia (ACBS Polska), ISST (International Society of Schema Therapy) oraz PSTPS (Polskie Stowarzyszenie Terapii Poznawczej i Schematu). Swój warsztat wzbogaca uczestnicząc w kursach poszerzających umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne, m.in. „Terapia akceptacji i zaangażowania – podstawy ACT dla terapeutów i coachów” (Daleko Idąc), „Wsparcie dzieci po doświadczeniach traumatycznych poprzez pracę z ciałem, TSR i zabawę” (Pracownia Terapii i Psychoedukacji), „Wybrane aspekty neuropsychologicznej diagnostyki różnicowej chorób otępiennych” (SCTPB), „Trening umiejętności społecznych I i II stopnia – Trener TUS” (SCOLAR).

To spotkanie to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, lecz także możliwość zadania pytań i udziału w inspirującej rozmowie, która zachęca do myślenia poza schematami. Świat potrzebuje wszystkich rodzajów umysłów — każda perspektywa jest cenna.

Koordynator debaty: Damian Szymański (damian@centerko.org).

Szczegóły na stronie: https://www.centerko.org/2025/debata-wolontariacka-sila-neuroroznorodnosci/


Zadanie publiczne pn. „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO” współfinansowane jest z dotacji NIW-CRSO w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego i realizowane przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 01.09.2023-31.08.2026.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.