Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Obowiązki stowarzyszeń i fundacji w praktyce Poznaj i dowiedz się, jak je bezbłędnie wypełniać >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Jak wspierać dziecko po stracie bliskiej osoby? Fundacja Słonie na Balkonie zaprasza na webinar

Reklama
Cała Polska

Jutro, 20:00 - 23:59

23 stycznia 2025

Bezpłatne

„Czy mama spadnie, jeśli poleciała do nieba?” – Fundacja Słonie na Balkonie zaprasza na bezpłatny webinar dla rodziców i pedagogów oraz apeluje o wsparcie psychoterapii dzieci po stracie bliskiej osoby.

Reklama

Jak rozmawiać z dziećmi o stracie? Jakie reakcje są naturalne, a co powinno budzić niepokój rodzica czy opiekuna? Jak pomóc dziecku w powrocie do codzienności? Fundacja Słonie na Balkonie zaprasza na bezpłatny webinar pt. „Jak wspierać dziecko po stracie bliskiej osoby”, który odbędzie się 23 stycznia 2025 r. (czwartek) o godz. 20:00.

Spotkanie poprowadzi Joanna Sass-Gust, psycholożka i psychoterapeutka dzieci i młodzieży. Webinar skierowany jest do rodziców, pedagogów i opiekunów dzieci, którzy chcą dowiedzieć się, jak wspierać najmłodszych w radzeniu sobie z żałobą i stratą. Podczas spotkania omówione zostaną kluczowe zagadnienia, m.in.: jak dzieci na różnych etapach rozwoju rozumieją śmierć, jak prowadzić rozmowy o stracie – co mówić, a jakich zwrotów unikać a także jakie metody i techniki pomagają dzieciom poradzić sobie z bólem i żałobą.

Webinar jest częścią kampanii społecznej Fundacji Słonie na Balkonie, która zbiera środki na psychoterapię dzieci po traumie straty bliskiej osoby.

Tylko 22% Polaków potrafi rozmawiać o śmierci

Z badań przeprowadzonych przez Fundację we współpracy z SW Research i K+Research* wynika, że aż 57% rodziców doświadczyło sytuacji, w której ich dziecko straciło bliską osobę. Jednocześnie tylko 20% dorosłych uważa, że rozmowa z dzieckiem o śmierci jest konieczna, a aż 18% nigdy nie poruszyło tego tematu.

„Śmierć jest tematem tabu, przez co dzieci często pozostają same z bólem i pytaniami. Potrzebują wsparcia, rozmowy i bezpiecznej przestrzeni, aby oswoić trudne emocje” – podkreśla Małgorzata Przybył, psycholożka i psychoterapeutka dzieci i młodzieży. „Czasami wystarczą tylko interwencyjne sesje terapeutyczne, ale w wielu przypadkach dzieci potrzebują nas przez lata. To, jak rodzina potrafi rozmawiać o stracie, ma ogromny wpływ na to, jak dziecko poradzi sobie z emocjami.”

Twoje wsparcie może pomóc dzieciom w kryzysie

Fundacja Słonie na Balkonie finansuje psychoterapię dzieci w żałobie, pomagając im odzyskać poczucie bezpieczeństwa i równowagę emocjonalną. Każda wpłata to realna pomoc dla dzieci po stracie bliskich. Dzięki darczyńcom Fundacja może opłacić terapię dzieci, które codziennie mierzą się z bólem straty i niezrozumieniem otoczenia. „Dzięki darowiznom mamy możliwość dotarcia z pomocą tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna – tu i teraz” – mówi Michał Żak, wiceprezes Fundacji.

Weź udział w webinarze:
Termin: 23 stycznia 2025 r. (czwartek), godz. 20:00
Prowadząca: Joanna Sass-Gust
Zapisy na webinar i możliwość przekazania darowizny: slonienabalkonie.pl

Obejrzyj spot kampanii: https://www.youtube.com/watch?v=O8q7DRd4Jbc

*Badanie przeprowadzono w formie ankiety internetowej wspomaganej komputerowo (CAWI) w dniach 9-12 grudnia 2024 r. na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Polski. Próba badawcza miała charakter losowo-kwotowy. Kwoty zostały narzucone na płeć, wiek oraz wielkość miejscowości zamieszkania respondentów. Badanie zostało zrealizowane przez firmę SW Research oraz K+Research.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.