Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak finansować działalność społeczną? 30 narzędzi, które po prostu działają. Poznaj >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

27 stycznia 2025, 00:00

27 stycznia 2025, 00:00 - 31 grudnia 2026, 23:59

Bezpłatne

Film powstał w ramach projektu pt. „Zaopiekowani w stresie – natura jako źródło zdrowia psychicznego." sfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach NOWEFIO edycja 2024. Serdecznie zapraszamy do oglądania i korzystania z projektu.

Reklama

Zastanawiasz się, jak natura wpływa na Twoje zdrowie psychiczne i samopoczucie?

Film “Łączność z Naturą” pokazuje, jak kontakt z przyrodą pomaga redukować stres, odnaleźć spokój i harmonię w życiu oraz inspiruje do aktywnego korzystania z zasobów przyrody. Nie przegap tej okazji, aby zobaczyć, jak drobne zmiany w codziennych nawykach mogą przynieść wielkie korzyści.

Co znajdziesz w tym filmie?

Praktyczne porady: Jak wprowadzić kontakt z naturą do swojego życia. Jak mówi Włodek Dembowski – Pseud.Paprodziad, „Jeszcze wtedy o energii nie miałem żadnego pojęcia, więc samo to, że przebywałem w przyrodzie działało na mnie kojąco i tak w jakimś sensie odżywiało, że się czułem taki nasycony, radosny, pełen energii. A im dalej w las, tym się okazuje, jak to jest wszystko dużo głębsze, dużo bardziej złożone.” Dodaje Łukasz Ostrowski “Dj Konkret” - Po prostu wyjdź na zewnątrz nawet jeśli mieszkasz właśnie w blokowisku i wsłuchaj się w przyrodę, bo wtedy wszystkie pięć zmysłów się da uruchomić… " Przekonasz się, że małe zmiany mogą przynieść wielkie efekty – wystarczy kilka minut na łonie natury, by poczuć się lepiej.

Wskazówki, jak redukować stres: Poznasz proste techniki oparte na kontakcie z przyrodą. Agnieszka Czubak mówi: “Wystarczy tak naprawdę 20 minut spaceru, […] żeby poziom naszego kortyzolu spadł już o 16%”

Inspirujące historie osób, które odnalazły harmonię i spokój dzięki bliskości z naturą. Jak mówi Małgorzata Cynker – Psychoterapeutka: “To też daje inny wymiar kontaktu z drugim człowiekiem, mi się to zdarza przy okazji, tak zwanych wizyt hospicyjnych, gdzie czasem nie ma możliwości spotkać się z kimś w budynku, no i wtedy proponuję spacer i to rzeczywiście jest inna jakość kontaktu, więc mogę potwierdzić z doświadczenia, że bycie w przyrodzie dodaje czegoś terapii…”

Wypowiedzi trenerów i terapeutów: W filmie eksperci dzielą się swoimi spostrzeżeniami, jak regularny kontakt z naturą wpływa na człowieka. Sebastian Zboiński dzieli się swoim doświadczeniem: “Spotykamy się z ludźmi, żeby świadomie pospacerować i patrzę na ich twarze – są bardzo napięte. […] A po tym spacerze dzieją się cuda, bo często te osoby nie mają ochoty nawet kończyć tego spaceru. Chcą być dłużej w tej przestrzeni, ale to właśnie z tej prostej przyczyny, że zaczynają się relaksować.”

Zapraszamy do oglądania na www.lacznoscznatura.pl/fim/ i odkrywania, jak natura może zostać Twoim sprzymierzeńcem w dbaniu o zdrowie psychiczne.

Partnerami projektu są między innymi: magazyn Charaktery, Powiat Wołomiński, Uniwersytet Łódzki - Wydział Filologiczny

Film powstał w ramach projektu pt. „Zaopiekowani w stresie – natura jako źródło zdrowia psychicznego." sfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach NOWEFIO edycja 2024.

Sfinansowano przez @niwcrso w ramach #NOWEFIO @spoleczenstwoobywatelskie

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    27 stycznia 2025, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    31 grudnia 2026, 23:59
  • Organizator:
    Fundacja Instytut Psychologii Stresu
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.