Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zarządzać finansami w organizacji? Poznaj ekspercki kurs dla początkujących >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Cała Polska

27 stycznia 2025, 00:00

27 stycznia 2025, 00:00 - 31 grudnia 2026, 23:59

Bezpłatne

Film powstał w ramach projektu pt. „Zaopiekowani w stresie – natura jako źródło zdrowia psychicznego." sfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach NOWEFIO edycja 2024. Serdecznie zapraszamy do oglądania i korzystania z projektu.

Reklama

Zastanawiasz się, jak natura wpływa na Twoje zdrowie psychiczne i samopoczucie?

Film “Łączność z Naturą” pokazuje, jak kontakt z przyrodą pomaga redukować stres, odnaleźć spokój i harmonię w życiu oraz inspiruje do aktywnego korzystania z zasobów przyrody. Nie przegap tej okazji, aby zobaczyć, jak drobne zmiany w codziennych nawykach mogą przynieść wielkie korzyści.

Co znajdziesz w tym filmie?

Praktyczne porady: Jak wprowadzić kontakt z naturą do swojego życia. Jak mówi Włodek Dembowski – Pseud.Paprodziad, „Jeszcze wtedy o energii nie miałem żadnego pojęcia, więc samo to, że przebywałem w przyrodzie działało na mnie kojąco i tak w jakimś sensie odżywiało, że się czułem taki nasycony, radosny, pełen energii. A im dalej w las, tym się okazuje, jak to jest wszystko dużo głębsze, dużo bardziej złożone.” Dodaje Łukasz Ostrowski “Dj Konkret” - Po prostu wyjdź na zewnątrz nawet jeśli mieszkasz właśnie w blokowisku i wsłuchaj się w przyrodę, bo wtedy wszystkie pięć zmysłów się da uruchomić… " Przekonasz się, że małe zmiany mogą przynieść wielkie efekty – wystarczy kilka minut na łonie natury, by poczuć się lepiej.

Wskazówki, jak redukować stres: Poznasz proste techniki oparte na kontakcie z przyrodą. Agnieszka Czubak mówi: “Wystarczy tak naprawdę 20 minut spaceru, […] żeby poziom naszego kortyzolu spadł już o 16%”

Inspirujące historie osób, które odnalazły harmonię i spokój dzięki bliskości z naturą. Jak mówi Małgorzata Cynker – Psychoterapeutka: “To też daje inny wymiar kontaktu z drugim człowiekiem, mi się to zdarza przy okazji, tak zwanych wizyt hospicyjnych, gdzie czasem nie ma możliwości spotkać się z kimś w budynku, no i wtedy proponuję spacer i to rzeczywiście jest inna jakość kontaktu, więc mogę potwierdzić z doświadczenia, że bycie w przyrodzie dodaje czegoś terapii…”

Wypowiedzi trenerów i terapeutów: W filmie eksperci dzielą się swoimi spostrzeżeniami, jak regularny kontakt z naturą wpływa na człowieka. Sebastian Zboiński dzieli się swoim doświadczeniem: “Spotykamy się z ludźmi, żeby świadomie pospacerować i patrzę na ich twarze – są bardzo napięte. […] A po tym spacerze dzieją się cuda, bo często te osoby nie mają ochoty nawet kończyć tego spaceru. Chcą być dłużej w tej przestrzeni, ale to właśnie z tej prostej przyczyny, że zaczynają się relaksować.”

Zapraszamy do oglądania na www.lacznoscznatura.pl/fim/ i odkrywania, jak natura może zostać Twoim sprzymierzeńcem w dbaniu o zdrowie psychiczne.

Partnerami projektu są między innymi: magazyn Charaktery, Powiat Wołomiński, Uniwersytet Łódzki - Wydział Filologiczny

Film powstał w ramach projektu pt. „Zaopiekowani w stresie – natura jako źródło zdrowia psychicznego." sfinansowany ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach NOWEFIO edycja 2024.

Sfinansowano przez @niwcrso w ramach #NOWEFIO @spoleczenstwoobywatelskie

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    27 stycznia 2025, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    31 grudnia 2026, 23:59
  • Organizator:
    Fundacja Instytut Psychologii Stresu
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.