Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Poradnik PDF o sprawozdaniu finansowym za 2024 Praktyczna wiedza i wzory dokumentów. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Reklama
Tu i Teraz Warszawa

Warszawa, Polska

W poniedziałek, 18:00 - 22:00

7 kwietnia 2025

Płatne

Terapeutyczne walory sztuki pozwalają nam poprzez własny potencjał – odbudowywać naszą wewnętrzną homeostazę – którą być może kiedyś utraciliśmy... Zapraszamy na Mini Warsztat, który jest zaproszeniem do tańca jako medium komunikacji ze sobą i światem zewnętrznym.

Reklama

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE www.tuiteraz.eu

zaprasza 𝟳 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟱 na MINI WARSZTAT w 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝗮𝘄𝗶𝗲

ZATAŃCZ SIEBIE – POCZUJ ZMIANĘ!

PROWADZI: ANNA GLIŃSKA-LACHOWICZ

Terapeutyczne walory sztuki pozwalają nam poprzez własny potencjał – odbudowywać naszą wewnętrzną homeostazę – którą być może kiedyś utraciliśmy…
Zapraszamy na Mini Warsztat, który jest zaproszeniem do tańca jako medium komunikacji ze sobą i światem zewnętrznym.

Poprzez ruch:

  • będziemy eksplorować własne granice,
  • nawiążemy kontakt ze światem zewnętrznym i innymi ludźmi,
  • odkryjemy czym jest przestrzeń wewnętrzna i zewnętrzna i jak z nich korzystać w życiu codziennym.

Doświadczymy bezruchu, ograniczenia mobilności a także eksplorowania naszych jakości ruchu.

Będziecie mogli doświadczyć bogatych zasobów i walorów terapii tańcem i arteterapii – jako drogi do lepszego samopoczucia, uwolnienia emocji, rozluźnienia ciała, kreowania zmiany i własnego rozwoju. Poprzez udział w praktycznych działaniach – nie tylko zdobędziecie wiedzę, ale również nowe kompetencje oraz inspiracje do dalszej pracy własnej.
Od poruszenia, poprzez emocje, do własnego wnętrza i z powrotem. Sięgnijcie do swoich marzeń, pasji, do poruszenia swojego serca i otwórzcie się na pełną przygód taneczną przygodę. Nawiązując fascynujące relacje, transformując dotychczasowe schematy i sposoby działania, kreujcie swoje życie na nowym, pełnym pasji i sztuki poziomie.

Poznacie siebie na głębokim poziomie, dowiecie się jak budować własną odrębność, ugruntowanie i pasję, a także jak realizować własne potencjały aby stały się źródłem życiowej mocy.

Marzycie o pracy z ludźmi?
Chcecie ich inspirować?
Towarzyszyć im w zmianie?
Wspierać poszukiwania?
Rozpocznij od siebie. Zapraszamy do spotkania na fascynującej ścieżce sztuki, tańca, muzyki i natury. Transformacja gwarantowana – odważysz się?

Terapia tańcem czyli choreoterapia jest uważana za jedną z metod należącej do szerszej dziedziny naukowej – arteterapii, zawierającej w sobie spektrum metod i technik oddziaływań terapeutycznych poprzez sztuki piękne: taniec, muzykę, sztuki wizualne, teatr, literaturę.
Leczenie poprzez taniec, ruch i muzykę – podobnie jak poprzez wszystkie sztuki piękne – wywołujące i przekazujące emocje, jest techniką terapeutyczną szeroko stosowaną na świecie. Historia ludzkości jest bogata w różnego rodzaju przykłady tańców: tańce rytualne, dziękczynne, szamańskie, plemienne, na cześć bóstw, tańce transowe, uroczyste, taniec jako sztuka walki itp. Taniec towarzyszył człowiekowi od zawsze, był wcześniejszy niż język mówiony. Źródła historyczne mówią o tym, że znajomość funkcji terapeutycznej/leczniczej sztuki w ogóle jest starsza niż znajomość języka mówionego w dziejach ludzkości.
Wykorzystanie tańca jako techniki terapeutycznej skupia się przede wszystkim na ładunku emocjonalnym i środku wyrazu, jakim jest taniec. Nie przypadkiem prawie wszystkie dzieci uwielbiają tańczyć. Odczuwając w tańcu przyjemność, wysyłamy do naszego mózgu sygnał wywołujący w efekcie wydzielanie się endorfin, których podwyższony poziom wprawia nas w stan podobny do zakochania… Możliwości zastosowania tej techniki są ogromne, jako technika usprawniająca ruchowo, pobudzająca wyobraźnię, ośmielająca, poprawiająca relacje w grupie, zachęcająca do własnej twórczości, przekazywania emocji i opowieści o własnych przeżyciach. Poprzez taniec możemy porozumiewać się z innymi, tworzyć własną ekspresję, kanalizować agresję, gniew, smutek, ale też tańcząc z innymi odnajdujemy swoje miejsce w świecie, w grupie. Uczymy się stawiać granice i poddajemy się prowadzeniu przez partnera. Tańczymy w grupie współtworząc razem sukces grupy, tworząc coś „naszego”.
Taniec to najpiękniejsze zjawisko jakie znam, może pomagać, wyzwalać, leczyć, uspokajać
i pobudzać. W tańcu możesz spotkać innych, możesz spotkać samego siebie, odkryć to, co nieświadome, usłyszeć odpowiedzi na zadane pytania i odnaleźć sens życia. Ani jedna przetańczona chwila nie jest chwilą straconą. Dlatego zaproszę ciebie do tańca i opowiem o tym, czym dla mnie jest taniec i dlaczego warto tańczyć.

Przekonaj się sam! Zapraszam właśnie ciebie!

Każdy z uczestników otrzyma:
• Specjalistyczny skrypt przygotowany specjalnie na potrzeby tego szkolenia – zawierający część metodologiczną z opisem wszystkich zaprezentowanych działań (cele, opis przebiegu, sposoby ewaluacji, możliwe sytuacje – case study), a także część teoretyczną z bogatą bibliografią (wprowadzenie do arteterapii i opis wszystkich technik arteterapeutycznych wraz z cytatami, odsyłaczami do źródeł cytowanych i literaturą polecaną).
• Udostępniane będą również linki do playlisty dedykowanej do poszczególnych działań – tylko do użytku uczestników szkolenia.
• Dokument końcowy - zaświadczenie o udziale w warsztacie szkoleniowym.


PROWADZĄCA: ANNA GLIŃSKA-LACHOWICZ

Doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Pedagog resocjalizacyjny, Certyfikowany Arteterapeuta (KAJROS)
i Certyfikowany Edukator Arteterapii (KAJROS), choreoterapeuta, tancerz i instruktor tańca, Instruktor Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Tańca, Essen). Stale rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach z zakresu szeroko rozumianej terapii poprzez taniec oraz świadomej pracy z ciałem, m.in.: Life-Art Process, Ruch Autentyczny, 5Rytmów®, ¾ Dance, Medicine Movement, Danza Contemplativa, Taniec Kreatywny, Continuum Movement, Metoda Feldenkraisa, Tańce w Kręgu, Dance Movement Therapy, Joga i wiele innych. Zainteresowania zawodowe skupia przede wszystkim na poszukiwaniu możliwości zastosowania choreoterapii, kreacji wizualnej, filmoterapii i muzykoterapii jako elementów oddziaływań resocjalizacyjnych, w szczególności wobec osób przebywających w zakładach karnych. Jej działania mają na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób nieprzystosowanych społecznie, poprzez pobudzanie ich do twórczości i kreatywności – stymulowanie procesu wewnętrznej zmiany. Sztuka jest potężnym medium, poprzez swoje piękno, estetykę, bezpośredni przekaz – trafia wprost do ludzkich emocji. To najprostsza droga do rozpoznania kim jesteśmy i kim chcemy być? Każdy musi podjąć tę decyzję sam. Poprzez sztukę zadajemy tylko pytanie…Od ponad 20 lat propaguje walory choreoterapii i arteterapii w oddziaływaniach terapeutycznych i edukacyjnych, resocjalizacyjnych, także wobec osób nieprzystosowanych społecznie. Prowadzi specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli i pedagogów, psychologów i terapeutów, pracowników Domów Pomocy Społecznej, pracowników służby zdrowia, pracowników Służby Więziennej, animatorów, a także przyszłych arteterapeutów
i choreoterapeutów. Jako wykładowca współpracuje także z Wyższą Szkołą Bankową z Wrocławia i Akademią Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi. Jako pierwsza w Polsce prowadzi terapię tańcem dla osób pozbawionych wolności. Autorka i koordynatorka nowatorskiego Projektu „WYSPA” promującego terapię tańcem dla skazanych. Aktywnie zaangażowana w działania mające na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób nieprzystosowanych społecznie oraz resocjalizację osób przebywających w zakładach karnych. Ponad 25 lat doświadczeń zawodowych, ponad 1200 godzin przebytych szkoleń, ponad 70 wygłoszonych referatów na konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, ponad 2000 godzin praktyki na parkiecie, autorka książek i wielu artykułów naukowych propagujących walory terapeutyczne i resocjalizacyjne tańca. Właścicielka Akademii Choreoterapii i Arteterapii. Systematycznie wzbogaca swój warsztat pracy i poszerz ofertę szkoleniową.

WIĘCEJ O MNIE:
Strona o mojej działalności: www.taniecserca.pl
FB: https://pl-pl.facebook.com/anna.glinskalachowicz


𝗗𝗔𝗧𝗔: 7 kwietnia 2025 (poniedziałek)

𝗥𝗢𝗭𝗣𝗢𝗖𝗭𝗘̨𝗖𝗜𝗘: godz. 18:00
𝗭𝗔𝗞𝗢𝗡́𝗖𝗭𝗘𝗡𝗜𝗘: godz. 21:00

𝗖𝗘𝗡𝗔 𝗪𝗔𝗥𝗦𝗭𝗧𝗔𝗧𝗨: 200 zł

𝗠𝗜𝗘𝗝𝗦𝗖𝗘: Warszawa, ul. Balladyny 3 c (filia Ośrodka Rozwoju Tu i Teraz w Nowym Kawkowie).

𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔:
Nocleg i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

𝗞𝗢𝗡𝗧𝗔𝗞𝗧:


𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗬:

1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia). Rejestracja mailowa jest jednocześnie wyrażeniem zgody na dołączenie do newslettera, a co za tym idzie wyrażeniem zgody na przesyłanie na podany adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, ofertach, szkoleniach i usługach Ośrodka Tu i Teraz. W każdej chwili można wycofać zgodę klikając na samym dole Newslettera link „Rezygnacja z mailingu”.
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację! Prosimy nie wpłacać pieniędzy, dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Zaliczkę w wysokości 100 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię i nazwisko, 7.IV.2025”.
Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla wpłat zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)

5. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona. Informujemy, że faktura zostanie wystawiona nie później niż do ostatniego dnia miesiąca, w którym zakończył się warsztat.
6. Warsztat jest autorski i prowadzący, ze względu na proces grupy, może wprowadzić niewielkie zmiany w programie zawartym w ulotce.
7. W razie rezygnacji z zajęć w trakcie ich trwania, opłata za warsztat nie będzie zwracana.

Szczegóły wydarzenia

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.