Poradnik PDF o sprawozdaniu finansowym za 2024 Praktyczna wiedza i wzory dokumentów. Sprawdź >
Razem w różnorodności: dialog o migracjach
Markowska 16, Warszawa, Polska
Dziś, 17:00 - 19:00
3 kwietnia 2025
Bezpłatne
Zapraszamy do rozmowy o tym, jak myślimy o różnorodności, która wiąże się ze zjawiskiem migracji. Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia – wystarczy otwartość na słuchanie i chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami. Obowiązują zapisy.
Zapraszamy do rozmowy o tym, jak myślimy o różnorodności, która wiąże się ze zjawiskiem migracji. Jak zmienia ona nasze społeczności i nas samych? W czym dostrzegamy jej potencjał i jakie widzimy w niej wyzwania?
Spotkanie odbędzie się w formule dialogu, która stawia na pogłębioną, demokratyczną rozmowę. Jej celem jest lepsze zrozumienie innych osób i samych siebie. W bezpiecznej i włączającej przestrzeni każda osoba ma szansę być dostrzeżona i wysłuchana – niezależnie od tego, kim jest i jakie ma doświadczenia. W dialogu nie rozstrzygamy sporów – tworzymy przestrzeń do refleksji i uczenia się od siebie nawzajem. Wystarczy otwartość na słuchanie innych i dzielenie się swoimi przemyśleniami.
Podejście to jest rozwijane m.in. w norweskim Nansen Center for Peace and Dialogue. Służy prowadzeniu rozmów na ważne tematy, także w sytuacjach konfliktowych.
Dla kogo?
Spotkanie jest skierowane do osób, które:
Chcą lepiej zrozumieć, jak migracja i różnorodność wpływają na społeczeństwo i na nas samych.
Angażują się zawodowo, społecznie lub osobiście w tematy związane z wielokulturowością, integracją czy edukacją.
Interesują się metodami prowadzenia pogłębionego dialogu i budowania porozumienia między ludźmi.
Poszukują przestrzeni do bezpiecznej, uważnej rozmowy, w której każda perspektywa jest ważna.
Są otwarte na dialog i refleksję nad własnymi przekonaniami oraz doświadczeniami innych.
Facylitatorki dialogu:
Magda Sadura - menedżerka, kulturoznawczyni, trenerka i facylitatorka.
Analizuje zmieniające się trendy społeczne, zwłaszcza te związane z migracjami, demokratyzacją instytucji kultury, rozwojem różnych modeli współpracy oraz efektywnymi metodami angażowania odbiorców. Od kilku lat wspiera osoby z doświadczeniem migracji w procesie integracji. Jako konsultantka i trenerka współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w obszarach związanych z przeciwdziałaniem wypaleniu i międzykulturowością oraz projektuje i prowadzi procesy zespołowe. Absolwentka treningu facylitacji dialogu organizowanego przez Nansen Center for Peace and Dialogue
Ewa Stokłuska - socjolożka, badaczka społeczna, trenerka i facylitatorka.
Od 2008 r. związana zawodowo z sektorem pozarządowym, z przerwą na bycie urzędniczką samorządową w Gdyni i Warszawie. Specjalizuje się w tematyce partycypacji obywatelskiej i równego traktowania. Projektuje i prowadzi procesy włączające mieszkańców i mieszkanki w podejmowanie decyzji w sprawach publicznych, a także warsztaty dot. tematyki partycypacji i przeciwdziałania wypaleniu. Ukończyła kursy facylitacji dialogu prowadzone przez Nansen Center for Peace and Dialogue i dalej rozwija się w pracy z wykorzystaniem tej metody.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu "Inkubator pomysłów 3 – wsparcie w rozwoju innowacji społecznych dotyczących włączenia społecznego" realizowany w latach 2024-2028 ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Termin rejestracji:27 marca 2025, 23:59
-
Początek wydarzenia:Dziś, 17:00
-
Zakończenie wydarzenia:Dziś, 19:00
-
Miejsce:Warszawskim Laboratorium Innowacji Społecznych „Synergia”
Markowska 16, Warszawa, Polska
-
Organizator:Klub Inteligencji Katolickiej
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.