Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak finansować działalność społeczną? 30 narzędzi, które po prostu działają. Poznaj >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Dialogi w regionie: Warsztaty z dialogu i transformacji konfliktów

Reklama

Warszawa, Polska

9 czerwca 2025, 00:00

9 czerwca 2025, 00:00 - 13 czerwca 2025, 23:59

Bezpłatne

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza na warsztaty na temat dialogu i transformacji konfliktu dla osób, które chcą działać na rzecz porozumienia w społecznościach i środowiskach w ramach współpracy międzynarodowej. Termin: 9-13 czerwca 2025.

Reklama

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza na warsztaty na temat dialogu i transformacji konfliktu dla osób, które chcą działać na rzecz porozumienia w społecznościach i środowiskach w ramach współpracy międzynarodowej.

Warsztaty są adresowane do przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych z Polski prowadzących współpracę międzynarodową w jednym z krajów Europy Wschodniej, Kaukazu Południowego oraz Azji Centralnej, objętych programem RITA – Przemiany w regionie.

Termin: 9-13 czerwca 2025 r. (5 dni, łącznie 40 godzin)
Miejsce: Warszawa/okolice
Liczba osób uczestniczących: 16

DLA KOGO?

  • osoby, działające w krajach objętych programem RITA, które chciałyby wykorzystywać metodę dialogu w swojej pracy,
  • aktywistki/aktywiści, liderki/liderzy, animatorki/animatorzy działań społecznych,
  • osoby podejmujące w swojej pracy istotne społecznie tematy i działające na rzecz pokonywania podziałów oraz integracji i wzmocnienia wspólnot lokalnych,
  • osoby, które chcą wzmocnić współpracę partnerską, wykorzystując metodę dialogu,
  • osoby, które nie uczestniczyły wcześniej w pogłębionych warsztatach nt. metody dialogu.

JEŚLI:

  • reprezentujesz organizację pozarządową działającą w jednym z krajów programu (pracujesz w niej, współpracujesz bądź regularnie udzielasz się wolontariacko),
  • widzisz przestrzeń dla pracy metodą dialogu w ramach współpracy międzynarodowej lub w pracy z odbiorcami działań na miejscu w krajach programu…

…. zgłoś się na warsztaty!

Pierwszeństwo w naborze będą mieć realizatorzy projektów w ramach programu RITA.

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

Podczas warsztatów:

  • dowiesz się na czym polega metoda dialogu,
  • wzmocnisz kompetencje komunikacyjne ważne w pracy z różnymi grupami, w szczególności słuchanie i zadawanie pytań,
  • dowiesz się jak tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy na tematy ważne i trudne,
  • poznasz narzędzia prowadzenia dialogu oraz transformacji konfliktu,
  • doświadczysz dialogu w praktyce, w roli osoby uczestniczącej i facylitującej,
  • przygotujesz się do realizacji własnych działań i inicjatyw dialogowych.

Prowadzenie:

Natalia Kertyczak – członkini zarządu Fundacji Edukacja dla Demokracji, trenerka i koordynatorka projektów. Odpowiada za współpracę z partnerami z Ukrainy oraz za działania dotyczące edukacji obywatelskiej i dialogu. Członkini Związku Ukraińców w Polsce. Ukończyła warsztaty facylitacji dialogu Nansen Center for Peace and Dialogue, absolwentka warsztatów trenerskich FED i kursu trenerskiego STOP.

Kasia Komar-Macyńska – absolwentka Szkoły Trenerskiej STOP, edukatorka w zakresie dialogu, integracji, przeciwdziałania dyskryminacji. Ukończyła szkolenie z zakresu facylitacji dialogu w Nansen Peace Center. Animatorka działań międzypokoleniowych i wielokulturowych, koordynatorka projektów społecznych. Specjalistka ds. komunikacji i promocji w Domu Ukraińskim w Przemyślu, członkini zarządu przemyskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

Szkolenie odbędzie się w dniach 9-13 czerwca 2025 r. w Warszawie lub okolicach. Zajęcia rozpoczynamy o godz. 9:00 w poniedziałek i kończymy o godz. 15:00 w piątek. Wymagany jest udział w całości szkolenia. Szczegółowe informacje organizacyjne zostaną przekazane zakwalifikowanym osobom.

Fundacja zapewnia osobom uczestniczącym wyżywienie i noclegi podczas warsztatów, materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów przejazdu.

W celu zgłoszenia się wypełnij ankietę online – na Twoje zgłoszenie czekamy do 17 kwietnia 2025 r.

O wynikach naboru poinformujemy mailowo do 25 kwietnia 2025 r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką: natalia.kertyczak@fed.org.pl

Warsztaty są organizowane przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Termin rejestracji:
    17 kwietnia 2025, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    9 czerwca 2025, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    13 czerwca 2025, 23:59
  • Miejsce:
    Warszawa, Polska
  • Organizator:
    Fundacja "Edukacja dla Demokracji"
  • E-mail:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.