Poradnik PDF o sprawozdaniu finansowym za 2024 Praktyczna wiedza i wzory dokumentów. Sprawdź >
Zapraszamy na spotkanie upamiętniające twórczość Zbigniewa Noski w ramach Światowego Dnia Książki
rondo Marszałka Józefa Piłsudskiego, Piła, Polska, https://www.archehotelpila.pl/
za 11 dni
15 kwietnia 2025, 18:00
Bezpłatne
Zapraszamy na spotkanie autorskie upamiętniające twórczość Pana Zbigniewa Noski w ramach Światowego Dnia Książki. Książka pt. Ucieczka królowej. Okruchy historii Piły i okolic (III) Książka pt. W cieniu grudniowego poranka. Okruchy historii Piły i okolic (IV) Kiedy: 15 kwietnia (wtorek) 2025 roku, godzina 18:00 Gdzie: Arche Hotel Piła, Rondo Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 64-920 Piła
Zapraszamy na spotkanie autorskie upamiętniające twórczość Pana Zbigniewa Noski w ramach Światowego Dnia Książki.
W imieniu wydawcy oraz sponsora mamy zaszczyt zaprosić na promocję książek, niedawno zmarłego Pana Zbigniewa Noski z udziałem ilustratorki tych książek, Pani Krystyny Noski.
Książka pt. Ucieczka królowej. Okruchy historii Piły i okolic (III)
Książka pt. W cieniu grudniowego poranka. Okruchy historii Piły i okolic (IV)
Kiedy: 15 kwietnia (wtorek) 2025 roku, godzina 18:00
Gdzie: Arche Hotel Piła, Rondo Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 64-920 Piła
Zbigniew Noska, od pokoleń Wielkopolanin, dzieciństwo i młodość spędził w Wągrowcu. Był absolwentem tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich. Ukończył polonistykę na UAM oraz organizację i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako nauczyciel języka polskiego w LO w Wągrowcu, potem był wizytatorem metodykiem w tamtejszym Inspektoracie Oświaty. W 1975 roku w związku z powstaniem województwa przeniósł się do Piły. Dziennikarstwem interesował się już w trakcie studiów.
Był społecznym korespondentem terenowym „Gazety Poznańskiej” z Wągrowca oraz „Ilustrowanego Kuriera Polskiego” z Piły, ponadto jednym z inicjatorów powstania „Tygodnika Pilskiego”, którego w 1987 roku został redaktorem naczelnym. Po 1990 roku krótko był dyrektorem biura senatora Henryka Stokłosy, następnie redaktorem naczelnym „Tygodnika Nowego” oraz przez kilka lat „Radia 100”, a także prezesem spółki wydającej te media. Specjalizował się w publicystyce politycznej jako autor ukazującego się od 1991 roku cyklu felietonów pt. „Obserwatorium”. Od zawsze jego pasją była historia i regionalistyka. Opublikował cykl artykułów na temat dziejów pilskich parafii pt. „Państwo Boga”, kultury ludowej Nadnotecia pt. „Legendy Krajny” i „Przy kominku” oraz „Opowieści z przeszłości” - zbeletryzowanych epizodów z historii Piły i okolic. W 2021 roku SPG ART-WENA wydało dwie jego książki: „Zaklęta w kamień. Podania, legendy i baśnie z powiatu pilskiego” oraz „Studnia nieszczęścia. Okruchy historii Piły i okolic” sfinansowane przez Powiat Pilski. W tym samym roku na zlecenie LGD Krajna nad Notecią przygotował publikację „Rękodzieło i twórczość ludowa Krajny nad Notecią”. W rok później Muzeum Ziemi Złotowskiej wydało jego książkę „Legendy i podania Krajny Złotowskiej”. W 2023 ukazały się cztery kolejne jego pozycje: „Legendy Ziemi Czarnkowskiej” (MCK Czarnków), „Ujście. Odsłony przeszłości” (Ujski DK), „Anielski pocałunek. Łobżenickie okruchy przeszłości” (GCK Łobżenica) oraz „Rycerze polskiej sprawy” (MZZ w Złotowie), natomiast w rok później wyszły kolejne jego książki „Misja tajnego radcy. Okruchy historii Piły i okolic II”, „Wiedźma spod piastowskiego dębu i inne opowieści z wałeckich stron” oraz „Czarcie ślady nad Notecią. Legendy Krajny Nadnoteckiej”, a także kolorowanka dla dzieci pt. „Legenda o powstaniu Piły”.
Wydanie książki zostało wsparte przez Stowarzyszenie Green House.
Więcej informacji: Tel. 601970679
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Początek wydarzenia:15 kwietnia 2025, 18:00
-
Zakończenie wydarzenia:15 kwietnia 2025, 19:30
-
Miejsce:Arche Hotel Piła
rondo Marszałka Józefa Piłsudskiego, Piła, Polska
https://www.archehotelpila.pl/ -
Organizator:Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.