Poradnik PDF o sprawozdaniu finansowym za 2024 Praktyczna wiedza i wzory dokumentów. Sprawdź >
Kraków, Polska
W piątek, 00:00
11 kwietnia 2025, 00:00 - 9 maja 2025, 23:59
Bezpłatne
11 kwietnia – 9 maja 2025, Dom Norymberski, Skałeczna 2, Kraków. Zapraszamy na otwarcie w piątek 11 kwietnia o g. 18.00.
Kiedy system ekonomiczno-społeczny, który ukształtował się po rewolucji przemysłowej został zdefiniowany i nazwany w połowie XIX wieku okrzyknięto go radykalnie niestabilnym i zapowiadano jego rychły upadek. Tymczasem ponad 150 lat później wciąż przeżywamy te same wewnętrzne konflikty i napięcia, które miały doprowadzić do rozpadu kapitalizmu, obserwując raczej rozkwit jego zdolności adaptacyjnych, niż kruszenie się fundamentów. Finansowanie wojen i filantropia, wspieranie emancypacji i kolonizowanie, stwarzanie szans dla rozwoju jednostki i jednocześnie nakręcanie spirali konkurencji, rywalizacji – te pozornie wykluczające się i rozbieżne procesy, choć dysharmonijnie pozostają ze sobą nierozerwalnie związane.
Wieczne trwanie to wystawa, która jest próbą zmierzenia się̨ z problemem naszego zanurzenia w porządek kapitalizmu i powtarzające się̨ uporczywie historyczne schematy, konflikty i napięcia. Czy jesteśmy skazani na ciągłe przeżywanie i kontemplowanie tych samych błędów? Czy historia naprawdę powtarza się jako farsa? A może nigdy nic dwa razy się nie zdarza, a nasze doświadczenie powtórzenia jest tylko pojęciowym i percepcyjnym nieporozumieniem?
artystki i artyści: Żanna Kadyrowa, Przemek Krzakiewicz, Mateusz Okoński, Julian Palacz, Joanna Rajkowska, Margot Sputo, Łukasz Stokłosa
kurator: Paweł Brożyński
producentka: Małgorzata Swaryczewska-Krzakiewicz
projekt plakatu: Przemek Krzakiewicz
organizatorzy: Fundacja SPLOT, Dom Norymberski
patronat: Okręg Krakowski Związku Polskich Artystów Fotografików
Fundacja SPLOT
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Początek wydarzenia:W piątek, 00:00
-
Zakończenie wydarzenia:9 maja 2025, 23:59
-
Miejsce:Kraków, Polska
-
Organizator:Fundacja SPLOT
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.