Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak finansować działalność społeczną? 30 narzędzi, które po prostu działają. Poznaj >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Równość standardem pracy w trzecim sektorze: rusza pilotaż modelu "Równe NGO"​

Reklama
Cała Polska

1 maja 2025, 00:00

1 maja 2025, 00:00 - 31 października 2025, 23:59

Bezpłatne

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (PTPA) zaprasza organizacje pozarządowe oraz grupy organizacji z całej Polski do udziału w pilotażu modelu "Równe NGO". Prowadzone działania będą miały na celu przetestowanie modelu równościowego oraz przygotowanie i wdrożenie polityk równościowych z organizacjami przyjętymi do pilotażu. Pilotaż potrwa od maja do października 2025 roku i obejmie sześć organizacji lub grup organizacji.

Reklama

Model "Równe NGO"

Model "Równe NGO" to zestaw działań prewencyjnych dla organizacji pozarządowych, mający na celu przeciwdziałanie dyskryminacji, mobbingowi i innym niepożądanym zjawiskom. Zawiera praktyczne rozwiązania, pomagające przeciwdziałać patologiom zatrudnienia oraz porusza kwestie dostępności usług oraz ewaluacji funkcjonowania organizacji. W ramach sześciomiesięcznej współpracy (maj - październik 2025) osoby eksperckie z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego pomogą sześciu organizacjom przeprowadzić anonimowe ankiety diagnozujące wyzwania związane z równością, zorganizują szkolenia dla personelu, przygotują lub skonsultują wewnętrzne procedury skargowe oraz zapewnią porady prawne dla osób związanych z organizacją. Celem pilotażu jest przetestowanie i dostosowanie modelu "Równe NGO" do realiów i potrzeb organizacji trzeciego sektora w Polsce, tak aby mógł być szeroko i praktycznie stosowany.​

Korzyści dla uczestników

Udział w pilotażu to szansa na profesjonalne wsparcie w tworzeniu polityk równościowych, zwiększenie świadomości wśród pracowników oraz poprawę warunków pracy w organizacji. Dzięki wdrożeniu modelu "Równe NGO", organizacje mogą stać się bardziej inkluzywne i przyjazne zarówno dla wszystkich członków zespołu, co przekłada się na lepszą atmosferę pracy i efektywność działań, jak i dla osób korzystających z usług organizacji.

Jak wziąć udział w pilotażu?

Organizacje zainteresowane udziałem w pilotażu mogą zgłaszać się poprzez formularz rekrutacyjny (klik).

Udział w programie jest bezpłatny.​

Więcej informacji na temat projektu i pilotażu można znaleźć na stronie PTPA: https://ptpa.org.pl/projekty/rownosc-standardem-pracy-w-trzecim-sektorze/pilotaz-modelu-rowne-ngo/otwiera się w nowej karcie. Tam też znajduje się regulamin uczestnictwa.

O projekcie

Pilotaż realizowany jest w ramach projektu "Równość standardem pracy w trzecim sektorze", który ma na celu promowanie równości i przeciwdziałanie dyskryminacji w organizacjach pozarządowych. Projekt zakłada opracowanie i wdrożenie narzędzi wspierających NGO w tworzeniu sprawiedliwych i bezpiecznych miejsc pracy.
Projekt realizuje Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, organizacja specjalizująca się w przeciwdziałaniu dyskryminacji i mobbingowi, która od wielu lat wyznacza w Polsce standardy równości. Projekt jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.​

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Termin rejestracji:
    30 kwietnia 2025, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    1 maja 2025, 00:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    31 października 2025, 23:59
  • Organizator:
    Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.