Planujesz działania społeczne i chcesz zdobyć dotację? Poznaj kurs online edu.ngo.pl >
Czy potrzebujemy nowych narracji o zmianie klimatu? Webinar z Filipem Springerem
We wtorek, 18:00 - 19:30
13 maja 2025
Bezpłatne
Zapraszamy na bezpłatny webinar rozpoczynający projekt „Refleksyjnie o narracjach klimatycznych”. Jak dziś mówimy o klimacie? Jakich opowieści o kryzysie klimatycznym potrzebuje świat? Zastanowią się nad tym trener i ekspert edukacji globalnej Łukasz Bartosik oraz reporter i fotograf Filip Springer, współtwórca Szkoły Ekopoetyki.
Grafika z zaproszeniem na webinar „Czy potrzebujemy nowych narracji o zmianie klimatu?” z terminem (13 maja 2025, godz. 18.0-19.30) oraz zdjęciami rozmówców - Filipa Sprongera i Łukasza Bartosika
Jakich opowieści o zmianie klimatu używać, aby angażować innych do działania? Jak krytycznie podchodzić do ekonarracji, które są wokół nas? Co zmieniło się w tym obszarze w ostatnich latach? M.in. na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas webinaru z Filipem Springerem „Czy potrzebujemy nowych narracji o zmianie klimatu?”. Spotkanie poprowadzi Łukasz Bartosik.
Webinar jest otwarty dla wszystkich, ale przede wszystkim zapraszamy osoby edukujace oraz zaangażowane w działania społeczne. Dlaczego? Niezależnie od tego, na jaki temat prowadzimy zajęcia edukacyjne, zapewne dotykamy w mniejszym lub większym stopniu kwestii kryzysu klimatycznego, np. komentując bieżące wydarzenia. To oznacza, że wszystkie_wszyscy, mimochodem, możemy przyczyniać się do bardziej zrównoważonego świata. A w dobie dezinformacji oraz emocji wokół działań aktywistycznych warto na chwilę się zatrzymać oraz z refleksją spojrzeć na skuteczność poszczególnych klimatycznych opowieści.
Filip Springer (fot. Wydawnictwo Karakter) – reporter i fotograf, autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze, zaangażowany w zagadnienia klimatyczne. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współtwórca Szkoły Ekopoetyki (wraz z prof. Julią Fiedorczuk), pomysłodawca i współtwórca literackiego Festiwalu po Drodze.
Łukasz Bartosik – trener sTOP, ekspert i twórca programów edukacyjnych z obszaru edukacji globalnej i narracji o świecie.
Spotkanie jest pierwszym wydarzeniem w projekcie „Refleksyjnie o narracjach klimatycznych”. Kolejne już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia stowarzyszenia sTOP na Facebooku!
Projekt „Refleksyjnie o narracjach klimatycznych” jest finansowany przez Unię Europejską.
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Termin rejestracji:12 maja 2025, 23:59
-
Początek wydarzenia:We wtorek, 18:00
-
Zakończenie wydarzenia:We wtorek, 19:30
-
Miejsce:online - link do spotkania prześlemy zgłoszonym osobom
-
Organizator:Stowarzyszenie Trenerskie Organizacji Pozarządowych
-
Osoba kontaktowa:Pokaż
-
E-mail:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.