Sprzedaż bez działalności gospodarczej? Tak, to możliwe! Poznaj zasady w kursie online edu.ngo.pl. Sprawdź >
Dowiedz się, jak przeciwdziałać dezinformacji i twórz inkluzywne treści, które mają znaczenie!
Warszawa, Poland
13 czerwca 2025, 14:00
13 czerwca 2025, 14:00 - 14 czerwca 2025, 16:30
Bezpłatne
Zależy Ci na wolnym od uprzedzeń i stereotypów dziennikarstwie? Chcesz nauczyć się tworzyć inkluzywne treści w mediach społecznościowych? Jeśli tak, już dziś zapisz się na warsztaty w ramach projektu G-LENS! Podczas zajęć z ekspertkami oraz młodymi dziennikarzami/ dziennikarkami lepiej zrozumiesz zjawisko dezinformacji ze względu na płeć i nauczysz się mu zapobiegać. Rozwiniesz też swoje umiejętności w zakresie tworzenia materiałów cyfrowych.
OPIS WARSZTATÓW
- Podczas warsztatów poznasz przyczyny oraz mechanizmy dezinformacji, zwłaszcza w kontekście płci.
- Zastanowisz się nad swoją rolą w mediach: jak możesz przyczynić się do walki z dezinformacją i tworzyć odpowiedzialne, inkluzywne treści wolne od szkodliwych stereotypów.
- Wspólnie z innymi opracujesz konkretne działania i materiały, takie jak kampanie świadomościowe oraz treści społeczne i medialne, które zostaną zaprezentowane na interaktywnej wystawie planowanej jesienią w 4 krajach: Polsce, Cyprze, Bułgarii i Rumunii.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
- Warsztaty będą trwały 2 dni: odbędą się w piątek 13 czerwca (od 14.00 do 17.30) i w sobotę 14 czerwca (od 10.00 do 17.00).
- Pomiędzy zajęciami przewidziane są przerwy kawowe z poczęstunkiem oraz lunch.
- Organizatorami warsztatów są Fundacja British Council i Instytut Spraw Publicznych.
- Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Instytutu Spraw Publicznych przy ul. Szpitalnej 5 lok. 22 w Warszawie.
- Osobom spoza Warszawy organizatorzy zwrócą koszty podróży oraz zapewnią nocleg.
- Wszystkie osoby uczestniczące w warsztatach otrzymają certyfikaty.
DLA KOGO?
- Dla osób w wieku 18-30 lat;
- studiujących dziennikarstwo bądź kierunki pokrewne lub działające / chcące działać w przestrzeni medialnej.
DLACZEGO WARTO SIĘ ZGŁOSIĆ?
- Zdobędziesz konkretne umiejętności, które przydadzą Ci się zarówno w pracy z mediami, jak i w codziennym życiu.
- Rozwiniesz się jako twórca / twórczyni treści – warsztaty pomogą Ci tworzyć odpowiedzialne, rzetelne i inkluzywne treści, które realnie wpływają na innych, zwłaszcza jeśli działasz (lub chcesz zacząć działać) w mediach społecznościowych, prowadzisz bloga, kanał czy podcast.
- Spotkasz ludzi takich jak Ty – zaangażowanych, kreatywnych, myślących krytycznie. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania znajomości.
- Weźmiesz udział w ważnym projekcie – Twoje pomysły i materiały mogą stać się częścią większej kampanii społecznej, którą zobaczą inni.
- Wzmocnisz swoją pozycję na rynku pracy – udział w międzynarodowym projekcie wspieranym przez UE to konkret w CV. Pokazuje, że jesteś aktywny/a, zaangażowany/a i umiesz działać zespołowo.
- Będziesz mieć realny wpływ – media kształtują sposób, w jaki postrzegamy świat. Dzięki warsztatom dowiesz się, jak zmieniać rzeczywistość na lepsze.
Jeśli uważasz, że te warsztaty są dla Ciebie, zgłoś się poprzez formularz rejestracyjny najpóźniej do 4 czerwca br.
Liczba miejsc jest ograniczona.
O PROJEKCIE
G-LENS (Gender-Inclusive, Long-Lasting, and Empowered Networks and Societies) to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat szkodliwości dezinformacji ze względu na płeć, wzmacnianie roli młodych liderów / liderek i budowanie inkluzywnego, demokratycznego środowiska cyfrowego. Projekt, wspierany przez Unię Europejską, realizowany jest w partnerstwie przez organizacje z Polski (Fundacja British Council i Instytut Spraw Publicznych), Cypru (The Mediterranean Institute of Gender Studies), Rumunii (Asociatia Anais) i Bułgarii (Open Space Foundation).
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Początek wydarzenia:13 czerwca 2025, 14:00
-
Zakończenie wydarzenia:14 czerwca 2025, 16:30
-
Miejsce:Instytut Spraw Publicznych
Warszawa, Poland
-
Organizator:Fundacja British Council
-
E-mail:Pokaż
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.