Zysk? Strata? Skorzystaj z poprawnego wzoru uchwały Zatwierdź sprawozdanie finansowe fundacji >>
Gala Konkursu Lider Dostępności 2025. Już 16 czerwca poznamy laureatów i wyróżnionych!
Warszawa, Polska
W poniedziałek, 16:00 - 23:59
16 czerwca 2025
Bezpłatne
Z przyjemnością informujemy, że 16 czerwca 2025 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, 10. gala konkursu Lider Dostępności, podczas której nagrodzone zostaną najlepsze obiekty i przestrzenie w Polsce dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników.
“Lider Dostępności” to konkurs architektoniczno-urbanistyczny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich od 2016 roku.Od pierwszej edycji organizowany jest pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.
W tym roku do konkursu napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń – 85 z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 29 obiektów i przestrzeni, 4 kandydatów do nagrody Architekt/Urbanista i 4 Kandydatki do nagrody w nowej kategorii - Koordynator ds. Dostępności. Kapituła konkursu złożona z urbanistów, architektów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP w tajnym głosowaniu wybrała Laureatów i wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu.
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Ewa Pawłowska, we wstępie do folderu galowego pisze: “Z roku na rok, przez kolejne edycje, widzimy, jak zmienia się stosunek do dostępności, jak udogodnienia dla wąskiej grupy odbiorców stają się wygodą dla wszystkich i dobrem wspólnym. A przede wszystkim, jak z nowości, które trzeba wyjaśniać i oswajać, stają się oczywistością i oczekiwanym przez wszystkich standardem. ”
Gala odbędzie się w Pałacu Prezydenckim 16 czerwca o godzinie 16:00. Wezmą w niej udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, eksperci z zakresu architektury i urbanistyki oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w gali poprzez śledzenie transmisji online. Link do nagrania zostanie podany na stronie internetowej www.niepelnosprawni.pl w dniu wydarzenia. Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy. Więcej informacji o Nominowanych w konkursie Lider Dostępności dostępne na stronie.
Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Projekt współfinansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Towarzystwo Urbanistów Polskich
Patroni Medialni: TVP Info, Architektura&Biznes, Sztuka Architektury, Inżynier Budownictwa, Builder, Eurobuild CEE, Z:A Zawód:Architekt, niepelnosprawni.pl
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Początek wydarzenia:W poniedziałek, 16:00
-
Zakończenie wydarzenia:W poniedziałek, 23:59
-
Miejsce:Warszawa, Polska
-
Organizator:Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Towarzystwo Urbanistów Polskich
-
Telefon:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.