Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zysk? Strata? Skorzystaj z poprawnego wzoru uchwały  Zatwierdź sprawozdanie finansowe fundacji >>

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Czy spółdzielczość ma dzisiaj sens? Zapraszamy na #ngoplLIVE

Reklama
Cała Polska

We wtorek, 15:00 - 16:00

1 lipca 2025

Bezpłatne

Jak działają spółdzielnie, jakie mamy tradycje ruchu spółdzielczego w Polsce, jak dziś wygląda spółdzielczość? Oraz – co chyba najważniejsze – jak będzie wyglądać spółdzielczość, jeśli w nią uwierzymy, za kilka lat?

Reklama

Z odpowiedziami na te pytania zmierzymy się podczas najbliższego #ngoplLIVE „Czy spółdzielczość ma dzisiaj sens?”. Zapraszamy 1 lipca o godz. 15. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

„Spółdzielnie budują lepszy świat” – to hasło Międzynarodowego Roku Spółdzielczości, który obchodzimy w 2025.

Spółdzielnie to część sektora społecznego: jeden z wielu sposobów formalizacji aktywności obywatelskiej, społecznej i ekonomicznej. To również ważny element i filar ekonomii społecznej w Polsce i na świecie. W Międzynarodowym Roku Spółdzielczości chcemy przybliżyć spółdzielczość społecznikom i wszystkim zainteresowanym. Jesteśmy przekonani, że spółdzielczość na to zasługuje, a nie zawsze jej znaczenie dostrzegamy i doceniamy.

Podczas spotkania dowiesz się:

  • że nie mamy się czego wstydzić, bo Polska była pionierem ruchu spółdzielczego w regionie, Europie i na świecie
  • że spółdzielczość jest powszechna:jak DZIŚ spółdzielczość funkcjonuje w różnych krajach i w zaskakujących branżach
  • jak spółdzielczość sprawdza się w konfrontacji z wyzwaniami PRZYSZŁOŚCI – lepiej niż inne formy organizacji odpowiada na nieoczekiwane wyzwania, których jeszcze nie znamy
  • jak działają spółdzielnie socjalne - najprężniej rozwijająca się forma spółdzielczości w Polsce.

Jak wziąć udział?

Wejdź na nasz profil https://www.facebook.com/ngo lub https://www.youtube.com/@portalngopl

1 lipca, o godzinie 15:00 (a najlepiej kilka minut przed)

Usiądź wygodnie i oglądaj, komentuj, zadawaj pytania!

➡️Dołącz do wydarzenia na FB >>

O ekspertach

Spółdzielczość, jej historię, ideę, formy i współczesne problemy przybliżą Wam:

Cezary Miżejewski – polityk społeczny z wykształcenia, socjalista z ducha i spółdzielca socjalny z racji swojej pasji. Kieruje Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych.

Jan Oleszczuk-Zygmuntowski – ekonomista i przedsiębiorca społeczny zainteresowany złożonymi systemami, ekonomią polityczną technologii oraz gospodarką cyfrową. Współprzewodniczący Polskiej Sieci Ekonomii i dyrektor programowy CoopTech Hub, pierwszego w Polsce centrum technologii spółdzielczych.

Spotkanie poprowadzi Rafał Kowalski, redaktor działu PORADNIK ngo.pl.

Spotkanie organizowane jest wspólnie przez portal ngo.pl oraz Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych w ramach projektu SAMO-ES.


O projekcie

Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” realizowany jest w partnerstwie, które tworzą Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych (lider), Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna, Stowarzyszenie na rzecz Spółdzielni Socjalnych, Stowarzyszenie Klon/Jawor.

ℹ️ Odwiedź nas: www.samo-es.pl


Projekt „SAMO-ES. Samoorganizacja przedsiębiorstw społecznych jako odpowiedź na wyzwania społeczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Loga: [żółta, czerwona i biała gwiazdka na niebieskim tle] Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, [flaga PL] Rezczpospolita Polska, Dofinansowane przez Unie Europejską [flaga UE], SAMO ES [fioletowe kropki - trzy rzędy układające się razem z napisem w prostokąt]

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Początek wydarzenia:
    We wtorek, 15:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    We wtorek, 16:00
  • Organizator:
    Redakcja ngo.pl i Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych
  • E-mail:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.