Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Masz pytanie o zakładanie lub prowadzenie organizacji?  Zadzwoń: 801 646 719 (pon.-pt. g. 9-13) lub zapytaj mailem >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Program szkoleń dla otoczenia osób z ZA, autyzmem, współfinansowany z PFRON- Blok 4 Grupa 3

Reklama
Cała Polska

23 sierpnia 2025, 09:00

23 sierpnia 2025, 09:00 - 14 września 2025, 16:30

Płatne

Celem 5 już edycji (2025/2026) naszego projektu jest dostosowanie i podniesienie kwalifikacji osób pracujących z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością (całościowe zaburzenia rozwoju- ZA, autyzm), tj. nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów, członków rodzin osób niepełnosprawnych oraz innych osób bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, również na poziomie edukacyjnym, z obszaru całej Polski.

Reklama

Zapraszamy do skorzystania ze szkoleń skierowanych do szeroko rozumianego otoczenia osób z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju/ zespołem Aspergera/ autyzmem. 

Szkolenia współfinansowane są w 90% z funduszy PFRON.
Koszt udziału w 4 dniach szkoleniowych (30 godzin zegarowych/40 godzin dydaktycznych) wynosi 215 zł.

Oferujemy 8 Bloków tematycznych: https://scolar.pl/szkolenia-6/.

Aktualnie prowadzimy nabór w BLOKU 4 pt. "Efektywna praca z grupą" na kolejną grupę:
-> GRUPĘ 3 (ON-LINE), w której możecie skorzystać z następujących szkoleń:
1. 23-24.08.2025r. "Trening Umiejętności Społecznych dzieci w wieku szkolnym"- prowadzi p. Maciej Szymanowski- pedagog specjalny, trener TUS z wieloletnim doświadczeniem, dyrektor Pozaszkolnej Placówki Specjalistycznej SCOLAR.
Opowie min. o kluczowych elementach rekrutacji uczestników do grup TUS, technikach terapeutycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą, radzeniu sobie z zachowaniami niepożądanymi, ponadto przybliży strukturę zajęć i tworzenia ich scenariuszy.
2. 13-14.09.2025r. "Praca terapeutyczna z nastolatkiem w spektrum"- prowadzi p. Katarzyna Malinowska- psycholog, psychoterapeuta w trakcie treningu. Absolwentka psychologii w ramach MISMaP na Uniwersytecie Warszawskim z dwiema specjalnościami: Psychologią Kliniczną Dziecka i Rodziny oraz Experimental Social Psychology.
Pani Katarzyna poruszy min. tematy komunikacji, motywacji, prywatności i autonomii podczas sesji terapeutycznej oraz w środowisku domowym, współpracy z rodzicami, opowie min. o relacjach rówieśniczych, dojrzewaniu, tożsamości płciowej, zaburzeniach odżywiania, metodach radzenia sobie z nimi i nie tylko!

Szkoleni zaplanowane są w weekendy, zawsze w godzinach 9:00-16:30.
Po ukończeniu kursu otrzymujecie zaświadczenie zgodne z wzorem MEN-u.

Szczegóły dot. BLOKU 4:
https://scolar.pl/szkolenia-6/specjalisci-blok-4/
Zapisy na GRUPĘ 3 (ON-LINE):
https://scolar.pl/specjalisci-2025-2026-blok-4-grupa-3…/

Zapraszamy!

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Płatne
  • Termin rejestracji:
    19 sierpnia 2025, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    23 sierpnia 2025, 09:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    14 września 2025, 16:30
  • Miejsce:
    Fundacja SCOLAR
  • Organizator:
    Fundacja Scolar
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż
  • Telefon:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.