Chcesz uniknąć błędów przy publikacji zdjęć osób? Skorzystaj z naszego kursu online. Sprawdź >
Webinarium: Safeguarding w organizacjach społecznych
za 12 dni
3 grudnia 2025, 11:00
Bezpłatne
Do udziału w webinarium „Safeguarding w organizacjach społecznych: jak tworzyć środowisko pracy wolne od nadużyć, zgodnie z międzynarodowymi standardami?” zapraszamy osoby związane z organizacjami społecznymi, które chcą zrozumieć, czym jest kultura safeguarding’u i planują uporządkować wewnętrzny system standardów i procedur w swojej organizacji.
Kiedy: 3 grudnia 2025, godz. 11:00–13:00
Dla kogo: przedstawiciele_ki organizacji pozarządowych
Gdzie: online, na platformie Zoom
Zapewniamy tłumaczenie na PJM.
Safeguarding w organizacjach społecznych dotyczy zarówno osób związanych z organizacją na co dzień (jej zespołu, osób współpracujących czy wykonujących prace wolontariackie), ale także odbiorców i odbiorczyń działań organizacji. Wielu międzynarodowych donorów instytucjonalnych wymaga, by organizacje ubiegające się o ich wsparcie finansowe posiadały formalnie spisane standardy działania w tej dziedzinie.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz rejestracyjny pod linkiem do 1 grudnia 2025 do końca dnia.
Webinarium adresujemy szczególnie do organizacji, które myślą o podniesieniu swojej transparentności, zwiększeniu odporności na nadużycia, a także o rozwoju działań międzynarodowych.
W trakcie spotkania:
- powiemy sobie co to jest safegurding i jakie obszary działalności organizacji może obejmować,
- zastanowimy się, jak zabrać się za budowanie polityki safeguarding w organizacji społecznej,
- porozmawiamy o kulturze organizacyjnej i dlaczego safeguarding odgrywa w niej kluczową rolę,
- wymienimy się doświadczeniami współpracy z międzynarodowymi darczyńcami i ich wymaganiami jakie musi spełniać organizacja, aby aplikować o tego rodzaju środki.
Dlaczego warto?
Choć safeguarding to termin, który wywodzi się głównie ze świata biznesu i korporacyjnych strategii, ale jego fundamenty – budowanie odpowiedzialnego i transparentnego środowiska wolnego od nadużyć – są niezmiernie istotne w trzecim sektorze. Podczas webinarium zastanowimy się, jak przełożyć język i praktyki safeguardingu na realia organizacji społecznych, w szczególności w zakresie współpracy z międzynarodowymi darczyńcami instytucjonalnymi.
Osoby uczestniczące wyjdą z webinarium z:
- podstawową wiedzą o tym czym jest safeguarding w organizacji społecznej oraz jakie są składowe polityki safeguarding’u, jakie są jej kluczowe elementy,
- wiedzą na temat podstawowych wymagań międzynarodowych darczyńców w zakresie safeguarding’u,
- informacją, od czego zacząć budować politykę safeguarding’u w swojej organizacji.
Webinarium poprowadzi:
Monika KOROWAJCZYK-SUJKOWSKA
Certyfikowana trenerka szkoleniowa sektora humanitarnego przy brytyjskiej organizacji Red R UK z 15 letnim doświadczeniem w pracy z 3 sektorem, przede wszystkim w obszarze pomocy humanitarnej i rozwojowej. W latach 2009-2021 pracowniczka Polskiej Akcji Humanitarnej, w tym pierwsza Compliance Managerka w polskim NGO odpowiedzialna za stworzenie Polityki Safeguarding. Od 3 lat koordynuje Program Wsparcia Humanitarnego i Odbudowy w Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM Polska), gdzie jest odpowiedzialna m.in. za współpracę z lokalnymi organizacjami i udzielanie grantów, Ekspertka programów konkursowych i.nm. NIW CRSO, FRSE, MSZ (Polska Pomoc Rozwojowa). Politolożka, absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła studia MBA na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu z Zarządzania przedsiębiorstwem społecznym.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na [email protected].
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Początek wydarzenia:3 grudnia 2025, 11:00
-
Zakończenie wydarzenia:3 grudnia 2025, 13:00
-
Miejsce:online, Zoom
-
Organizator:Fundacja im. Stefana Batorego
-
E-mail:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.