Dodaj ogłoszenie Wyróżnij je i zwiększ widoczność. Więcej >
Pomorska Szkoła Animacji Społecznej 2026 | Grupa gdańska
Gdańsk, Polska
11 kwietnia 2026, 09:00
11 kwietnia 2026, 09:00 - 13 września 2026, 23:59
Bezpłatne
Pomorska Szkoła Animacji Społecznej to propozycja dla osób pełnoletnich, które swoje działania koncentrują na terenie Gdańska. Program łączy teorię z intensywnym treningiem umiejętności społecznych, oferując uczestniczkom i uczestnikom konkretne narzędzia do pracy z ludźmi i dla ludzi.
Masz energię do działania, ale brakuje Ci sprawdzonych metod? Pomorska Szkoła Animacji Społecznej to program stworzony dla osób, które chcą profesjonalnie wspierać rozwój społeczności lokalnych.
*Obecna edycja kursu przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, lokujących swoje działania animacyjne na terenie Miasta Gdańska.
Co oferujemy w tej edycji?
Praktyczne moduły szkoleniowe: Od analizy środowiska lokalnego, przez komunikację interpersonalną, aż po budowanie trwałych relacji w grupie.
Wsparcie trenerów-praktyków: Wiedza płynąca prosto z doświadczenia, a nie tylko z podręczników.
Networking: Przestrzeń do wymiany idei z osobami, które mają podobne cele i wartości.
Certyfikat: Formalne potwierdzenie Twoich nowych kompetencji.
PSAS to kompleksowy program szkoleniowy, który wyposaży Cię w narzędzia niezbędne do pracy z ludźmi i dla ludzi. Jego misją jest „tchnięcie życia” w lokalne inicjatywy. Skupiamy się na kształtowaniu postaw oraz przekazywaniu praktycznej wiedzy z zakresu animacji. Nasz program to połączenie teorii z intensywnym treningiem umiejętności społecznych.
Dla kogo jest kurs?
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą działać profesjonalnie i z pasją:
- Liderki i liderów lokalnych, chcących wzmocnić swoje kompetencje.
- Pracowników_pracowniczki i wolontariuszy_wolontariuszki organizacji pozarządowych (NGO).
- Osoby zaangażowane w inicjatywy sąsiedzkie i oddolne ruchy społeczne i animacyjne.
Program
Podczas zajęć, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i trenerki, zdobędziesz wiedzę i umiejętności w następujących obszarach:
- Poznasz siebie jako osobę działającą: Warsztat rozwoju osobistego pomoże Ci zrozumieć Twoje mocne strony, style działania i wyznaczyć ścieżkę rozwoju w kontekście pracy w grupie i środowisku;
- Odkryjesz świat animacji społecznej „od podstaw”: Dowiesz się, czym jest animacja społeczna, kim jest animator, jakie stosuje narzędzia i jak skutecznie mobilizować innych do działania;
- Zrozumiesz swoje środowisko lokalne: Nauczysz się diagnozować potrzeby społeczności, budować relacje i sieci współpracy;
- Nauczysz się skutecznej komunikacji. Opanujesz sztukę udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej. Dowiesz się, jak wspierać rozwój innych i budować pozytywną atmosferę w grupie: ;
- Zaprezentujesz swoje własne inicjatywy: Będziesz miał/a okazję podzielić się swoimi pomysłami i projektami z innymi uczestnikami i otrzymać feedback.
Pobierz pełen PROGRAM
Znajdziesz w nim daty oraz opisy zjazdów.
Kadra
Poznaj lepiej prowadzących zajęcia: Monikę Hausman-Pniewską, Karolinę Ciechorską-Kuleszę i Mateusza Platę
LINK do biogramów prowadzących
Jak się zapisać?
Proces jest prosty i dwuetapowy: wypełnij formularz online i prześlij nam swoje CV lub życiorys na maila: [email protected]. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 19 marca.
Pierwszy etap polega na wypełnieniu tej ankiety z krótkim opisem doświadczeń w pracy animacyjnej oraz wskazanie obszaru, na którym się działa. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę o motywacji, celach rozwojowych, by zbadać, czy oferta odpowiada na potrzeby potencjalnego uczestnika_uczestniczki.
Zrób pierwszy krok i zainwestuj w swój rozwój społeczny!
Informacje organizacyjne:
- Termin: Kwiecień – Wrzesień 2026 (dokładne daty poszczególnych modułów znajdziesz w programie).
- Miejsce szkoleń: Fundacja RC, ul. Wita Stwosza 23, Gdańsk-Oliwa.
- Harmonogram: Zajęcia odbywają się w weekendy (sobota-niedziela) w godzinach 9:30-17:30 (w ostatnią niedzielę 13 września w godz. 10:00-13:00).
- W trakcie szkoleń zapewniamy: wegetariańską zupę w przerwie obiadowej, kawę, herbatę i drobne przekąski.
- Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.
- Pobierz REGULAMIN
Masz pytania? Skontaktuj się z koordynatorką ds. animacji społecznej:
Dorota Sentkowska
tel. 501 975 036
e-mail: [email protected]
Więcej informacji: https://fundacjarc.org.pl/psas-gda-2026/
Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska
Szczegóły wydarzenia
-
Rodzaj wydarzenia:Bezpłatne
-
Termin rejestracji:19 marca 2026, 23:59
-
Początek wydarzenia:11 kwietnia 2026, 09:00
-
Zakończenie wydarzenia:13 września 2026, 23:59
-
Miejsce:Fundacja RC
Gdańsk, Polska
-
Organizator:Fundacja rc
-
E-mail:Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.