Szkolenia i wydarzenia - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Kiedy formalności zaczynają przytłaczać  Skorzystaj z wiedzy Anety i działaj spokojnie >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Ćwiczenia z ciekawości - pytania, które zmieniają perspektywę (online)

Reklama
Cała Polska

W czwartek, 13:00 - 16:00

23 kwietnia 2026

Bezpłatne

Podczas warsztatu online „Ćwiczenia z ciekawości” przyjrzymy się temu, jak lepiej zrozumieć problem społeczny, zanim zaczniemy projektować rozwiązanie. Porozmawiamy o prostych badaniach, pogłębionych rozmowach i tworzeniu pytań badawczych, które pomagają odkrywać realne potrzeby. W programie także rozmowa z ekspertami i ekspertkami w obszarze włączenia społecznego byłych osadzonych oraz więzięnnictwa.

Grafika dekoracyjna z tytułem wydarzenia: Rozgrzewka przed naborem do Inkubatora Innowacji Społecznych Włącznik 2.0 - ćwiczenia z ciekawości, 23 kwietnia, w godzinach 13-16, online.

Grafika dekoracyjna z tytułem wydarzenia: Rozgrzewka przed naborem do Inkubatora Innowacji Społecznych Włącznik 2.0 - ćwiczenia z ciekawości, 23 kwietnia, w godzinach 13-16, online.

Autor/źródło: Klaudia Olesiak
Reklama

Zanim powstanie innowacja, potrzebne są dobre pytania.

Podczas warsztatu „Ćwiczenia z ciekawości” przyjrzymy się temu, jak lepiej zrozumieć problem społeczny, zanim zaczniemy projektować rozwiązanie. Będziemy rozmawiać o tym, jak prowadzić proste badania, zadawać pogłębione pytania i zbierać informacje, które pomagają zobaczyć problem z różnych perspektyw.

W programie m.in.:
• jak prowadzić rozmowy badawcze
• czym różni się diagnoza od testowania
• jak formułować pytania, które prowadzą do odkrywania potrzeb

Ważną częścią spotkania będzie rozmowa z zaproszonymi ekspertami i ekspertkami reprezentującymi różne perspektywy doświadczenia. Uczestnicy będą mogli pracować w małych grupach, zadawać pytania i konfrontować swoje założenia z praktyką.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Chlebowska-Ogurkis - projektantka procesów i facylitatorka pracy z innowacjami społecznymi.

Kiedy?
23 kwietnia, godz. 13-16 - online (platforma Zoom)

Dla kogo?
Dla osób, które chcą lepiej zrozumieć problem społeczny, zanim zaczną projektować rozwiązanie - szczególnie dla tych, którzy myślą o stworzeniu własnej innowacji społecznej.

Zapraszamy również osoby działające w obszarze włączenia społecznego osób po odbyciu kary oraz szeroko pojętego więziennictwa. Podczas warsztatu pojawią się eksperci i ekspertki właśnie z tych obszarów.
Ich wiedza i doświadczenie staną się materiałem do pracy - pomogą spojrzeć na problemy społeczne z nowych perspektyw i „wybić się” poza utarte schematy myślenia, co jest kluczowe w tworzeniu lepszych, bardziej trafnych rozwiązań innowacyjnych.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.

Zapisy wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny dostępny tu:
https://wlacznikwarsztat.webankieta.pl/

Wydarzenie jest częścią cyklu „Rozgrzewka przed naborem” do Inkubatora Innowacji Społecznych Włącznik 2.0.


#FunduszeUE
Projekt Włącznik 2.0 realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet V Innowacje społeczne.

Szczegóły wydarzenia

  • Rodzaj wydarzenia:
    Bezpłatne
  • Termin rejestracji:
    22 kwietnia 2026, 23:59
  • Początek wydarzenia:
    W czwartek, 13:00
  • Zakończenie wydarzenia:
    W czwartek, 16:00
  • Organizator:
    Link
  • Osoba kontaktowa:
    Pokaż
  • E-mail:
    Pokaż

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.