Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Reklama
Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Drugi Dom”
,
Invalid date - 18:20
19 maja 2019
Bezpłatne

Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Drugi Dom” z siedzibą w Elblągu przy ul. Chopina 30 zorganizowało w dniach 24 – 25 kwietnia 2009 dwudniowe warsztaty szkoleniowe: „Planowanie strategiczne”. W szkoleniu uczestniczyło 12 osób. Wszyscy uczestnicy są członkami Stowarzyszenia „Drugi Dom”.

Reklama

SPRAWOZDANIE  ZE  SZKOLENIA 
„PLANOWANIE  STRATEGICZNE” W RAMACH PROJEKTU
„NAWIGATOR – WIGOR NA TOR” 

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Nawigator – wigor na tor, czyli droga od entuzjazmu do sukcesu”. Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandie, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

W szkoleniu uczestniczyło 12 osób. Wszyscy uczestnicy są członkami Stowarzyszenia „Drugi Dom”. Członkowie Stowarzyszenia pracują bezpośrednio lub pośrednio z osobami upośledzonymi umysłowo lub działają na ich rzecz. Uczestnicy szkolenia są zatrudnieni w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Elblągu, który jest bezpośrednim partnerem stowarzyszenia.

Warsztaty szkoleniowe miały charakter wyjazdowy i odbyły się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „Jurysta” w Jastrzębiej Górze.

W ramach szkolenia uczestnicy mieli zapewnione transport, wyżywienie, zakwaterowanie i materiały szkoleniowe.

Zajęcia prowadzone były przez trenera Bartosza Głuszaka reprezentującego Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ESWIP) w Elblągu.

Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:

Dzień I – 24.04.2009 r.

 • wstęp do planowana strategicznego
 • analiza otoczenia organizacji
 • wypracowanie wizji
 • wypracowanie misji
 • przeprowadzenie analizy SWOT
 • identyfikacja kluczowych problemów i potrzeb
 • zaplanowanie celów

Dzień II – 25.04.2009 r.

 • zaplanowanie priorytetów i działań
 • opracowanie harmonogramu
 • omówienie podziału zadań
 • ewaluacja

Warsztaty zakończyły się opracowaniem strategii działania na najbliższe kilka lat funkcjonowania Stowarzyszenia „Drugi Dom”.

Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.

Szczegóły wydarzenia

Rodzaj wydarzenia:
Bezpłatne
Początek wydarzenia:
Invalid date
Zakończenie wydarzenia:
Invalid date
Miejsce:
Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Rozwoju Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Drugi Dom”
,
Telefon:
Pokaż
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.